Další výhra na penalty

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – SOKOL PUSTOVĚTY   2:1p.k.

Za sychravého počasí přivítali domácí v roli favorita nováčka soutěže Sokol Pustověty. Hned v první minutě po krásné kombinační akci po ose Ivančík-Topinka-Blecha-Polášek zakončil posledně jmenovaný z voleje  nad brankovou konstrukci Benešovy svatyně a nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí měli mít s hosty nějaké výraznější problémy. Ovšem opak byl pravdou…Zejména rychlonohá dvojice v útoku Hula, Truksa dělala domácím velké problémy. V 8′ mohl dostat do vedení hosty právě Truksa, ale netrefil prázdnou bránu již překonaného Fiedlera! V 15′ musel poprvé předvést své umění Fiedler a zlikvidovat samostatný nájezd z úhlu!  O minutu později o sobě dali vědět opět i domácí, ale centr Černého poslal Polášek z voleje vysoko nad brankovou konstrukci…Ve 26¨mohl po rohovém kopu dostat domácí do vedení Křivánek, ale i jeho hlavičkový pokus mířil tentokrát jen těsně nad břevno! Domácí v závěru poločasu přeci jen přidali a zatlačili svého soupeře. Ve 36′ zahrával Křivánek trestný kop po jehož centru hlavičkoval Černý do břevna! odražený míč se dostal opět k domácím a po dalším centru se dostal opět k hlavičkovému zakončení Topinka, ale tentokrát předvedl skvělý zákrok hostující golman Beneš! Ve 40′ našel Křivánek dalším přesným centrem hlavu Černého, ale jeho dalšímu zakončení v ideální pozici chyběli centimetry! Zmar všeho úsilí ze strany domácích přišel ve 42′ kdy pro změnu Blecha našel, jak jinak ,hlavu Černého, ale ani tentokrát nedokázal tento střelec v ideální pozici usměrnit míč do branky již bezmocného Beneše!

Jestliže v prvním poločase hra domácích snesla ještě nějaká kritéria, tak druhý poločas již patřil jednoznačně hostujícímu týmu…a jen díky třem skvělým zásahům Fiedlera v 53′ 59′ a 63′ minutě byl stále stav nerozhodný…ale jen do 70′ kdy z trestného kopu nestárnoucí Knap poslal hosty do naprosto zaslouženého vedení! 0:1.V73′ mohli dokonce definitivně rozhodnout, poté co odmítl vyrovnat Topinka,se hosté dostali do rychlého protiútoku, ale ani tuto šanci neproměnili a to se jim nakonec stalo osudným…v 85′ zatáhl míč Polášek a jeho střílený centr dorazil nekompromisně Černý 1:1! V následných pokutových kopech byli domácí stejně jako před týdnem bezchybní a připsali si tak plusový bod. Nutno však objektivně podotknout, že hosté byli v tomto utkání lepším týmem. Domácí hrají celé jaro v křeči a celkové nepohodě, navíc je kosí řada absencí a vzhledem k tomu, že v dalším utkání ve Slabcích budou chybět navíc minimálně Hlavsa s Helebrantem nečeká Olešenské na horké balkánské půdě nic jednoduchého…

branky: Černý-Knap

sestava domácích – Fiedler – Hlavsa, Vodrážka M, Helebrant, Ivančík(Přibík)-Vodrážka, Černý, Procházka J. Blecha,   Polášek, Topinka (Kohler)