Další výhra v penaltové loterii

FC Po Olešná- FK Kněževes 1:1, PK 4:3

Branky: Černý, rozh PK R. Polášek- Neveďal

V derby přes dvě pole přivítali domácí rivala z Kněževse. Za ideálního fotbalového počasí a před slušnou diváckou návštěvou  začali lépe hosté a v podstatě ihned po zahájení utkání mohli jít do vedení, ale proti byl Fiedler! Ovšem domácí mohli okamžitě odpovědět , ale Černý nedokázal kličkou obelstít hostujícího Lennera! V 9′ zahrával Polášek R. trestný kop po jehož centru se k zakončení dostal Černý ovšem i tentokrát trestuhodně selhal, když míč snad z metru poslal vysoko nad branku hostujícího golmana! Poté však převzali iniciativu hosté a zatlačili domácí do hluboké defenzivy. Díky lepšímu pohybu a důrazu v osobních soubojích byli  v podstatě po celý první poločas jednoznačně lepším týmem…Ve 12′ musel Fiedler opět likvidovat nebezpečný pokus ze strany! Ve 13′ se za jeho zády poprvé rozezvučela tyč! Ve 22′ Vrábik zahrával trestný kop, Fiedler však jeho pokus nadvakrát fantasticky zlikvidoval a následující dorážka již nemohla platit kvůli avizovanému ofsajdu! Ve 31′ se již hosté dočkali do naprosto zaslouženého vedení, když se Šíma prohnal kolem Ivančíka, předložil míč dalšímu mladíčkovi Nevedalovi a ten již z ideální pozice vstřelil první gol utkání 0:1 !  Ve 34′ mohli dostat domácí do zápasu paradoxně opět hosté, to když jeden z obránců zahrál snad ze 25 metrů „malou domů“ s takovou razancí a přesností, že Lenner měl co dělat, aby na poslední chvíli míč putující do prázdné branky odkopl na rohový kop! Ve 41′ Vrábíkův pokus z dálky mířil mimo brankovou konstrukci a tak nakonec přišel pro hosty trest za neproměnování šancí, když ve 43′ po ideálním centru Helebranta hlavou uklidil míč do protipohybu Lennera Černý 1:1!
Toto vyrovnání  přeci jen vyvedlo domácí z fotbalové letargie a ve druhém poločase nebyli již pod takovým tlakem hostujících hráčů a hrál se přeci jen o poznání vyrovnanější fotbal. Ve 46′ se dokonce po Přibíkově centru objevil zcela sám v pokutovém území Sejpka, ale zradilo ho zpracování! V 55′ mohli jít hosté opět do vedení, ale domácí opět zachránila tyč! V 70¨poslal do zakončení Procházka Sejpku, ale jeho prudká rána z úhlu mířila mimo tyče! V 74′ roztleskal domácí diváky pokus Sejpky, ale jeho bomba z velkého vápna minula jen o centimetry Lennerovu šibenici! O minutu později však mohlo být veselo pro změnu na druhé straně, když po rohovém kopu hlavičkovali hosté do břevna! Poté se již utkání bez větších šancí dohrálo a tak přišli na řadu pokutové kopy v nichž byly úspěšnější domácí. A tak se dnes dá říci, že domácí vytěžili z minima maximum, ale takový je někdy fotbal. Nutno objektivně dodat , že hosté dnes podali velmi dobrý, koncentrovaný a bojovný výkon a byli podstatnou část zápasu jednoznačně lepším týmem a jen díky  neproměnování šancí a skvělému výkonu Fiedlera neuhráli lepší výsledek. Naopak domácí dnes zejména v prvním poločase podali velmi matný a profesorský výkon, jako by jim „přestávka“ z minulého týdne spíše uškodila a tak je potřeba věřit, že příští víkend v Jesenici se budou prezentovat mnohem lepším výkonem.

diváci: 90

sestava domácích: Fiedler – Polášek R, Ivančík (Přibík), Vodrážka M, Helebrant – Procházka J, Polášek M., Kohler (Fiala),Hlavsa – Černý(Holík), Sejpka

One Reply to “Další výhra v penaltové loterii”