FC Po Olešná – TJ Slabce 7:2

branky : Topinka 3, Polášek 2, Černý, Sejpka – Konopásek 2

K dalšímu utkání okresního přeboru nastoupili domácí bez celé řady hráčů, kteří z rúzných objektivních důvodů nemohli do dnešního zápasu zasáhnout (Křivánek, Procházka J, Helebrant, Ivančík, Křováček, Sládek , Ličman, Pakši, Telvák). A tak se v sestavě objevili hráči, kteří již delší dobu nehráli. Po roce nastoupil Procházka T. a poprvé v letošním kalendářním roce i Topinka a nutno podotknout, že oba podali výborný výkon. Soupeřem byl celek Slabec, které se pohybují u dna tabulky ovšem úvod utkání tomu naprosto neodpovídal. Domácí favorit nastoupil do utkání v naprostých nedbalkách, podobně jako v minulém utkání v Pustovětech. A to se mu mohlo vymstít. Již v 1′ musel Fiedler vyrážet pokus hostí z dálky. Ve 2′ se opět v tutovce objevili hosté, ale zakončení jejich útočníka postrádalo razanci. Z protiútoku se řítil sám na brankáře domácí Blecha, ale nesprávně ho zastavila píšťalka rozhodčího pro domnělý ofsajd. Ve 4′ zahrávali aktivní hosté roh a hlavička jejich hráče zatřásla břevnem domácí svatyně! To definitivně probralo domácí, kteří zjistili, že i dnes budou muset začít hrát, pokud chtějí získat povinné body a nedopustit blamáž. V 8¨ také přišla první tutovka v jejich podání – Černý vysunul Blechu, který se protlačil k samostatnému úniku, ovšem v zakončení naprosto selhal a jeho slabou střelu golman bez problémů zlikvidoval! V 10′ to již přišlo, když se řítil Sejpka sám na hostujícího golmana, jenž však jeho tvrdý projektil dokázal vyrazit, ovšem k míči se dostal Černý, který v zápětí našel hlavou Topinku a ten se v podobných situacích nemýlí 1:0! Poté se hra na deset minut trošku uklidnila až ve 20′ opět Topinka z úhlu vyzkoušel pozornost výborně chytajícího Hrbka. Ve 21′ o sobě dal poprvé vědět i domácí kanonýr Polášek, ale jeho projektil z dobrých 25 m těsně minul konstrukci branky! Ve 26′ Sejpka servíroval míč před prázdnou branku hostí, ale několik domácích hráčů nebylo sto trefit míč…Ve 30′ se po pěkné kombinační akci dostal k zakončení Ivanov, ale i jeho pokus dokázal Hrbek vyrazit, naneštěstí pro něj jen k Poláškovi po jehož pokusu dostal do branky míč akrobatickým způsobem z velkého úhlu Černý 2:0! Ve 36′ zvýšil náskok domácích po individuální akci Polášek 3:0! Ve 41′ přidal další branku domácích po přihrávce od Černého Sejpka 4:0! Pomyslného bůra mohl po další pěkné kombinační akci  Černého s Poláškem přidat Ivanov, ale jeho střela skončila na boční síti!

Druhý poločas začal stejně jako první, tečovanou střelou hostí, která skončila těsně vedle Fiedlerovi branky. V 51′ mohl přidat gol Sejpka po přihrávce Poláška, ale při svém pokusu se jen srazil s tyčí brankové konstrukce. V 52′ zahrávali hosté rohový kop a jeho exekutor Konopásek ho poslal přímo do branky 4:1! v 54′ po skvělém pasu Vodrážky zakončoval z voleje Polášek, ale Hrbek jeho bombu skvěle zneškodnil! V 55′ ukázkově Černý předložil míč Sejpkovi, který uklidil míč do branky, ovšem radost domácích nepochopitelně překazil praporek naprosto neobjektivního hostujícího lajka na pomezí. Přestože domácí hráč byl v době přihrávky min. dva metry před posledním hráčem hostí byl mu odepřen naprosto regulerní gol…A tak přišel blesk z čistého nebe na druhé straně, kdy Konopásek v 59′ přesprintoval Vodrážku m. a s přehledem zakončil 4:2! Ovšem domácí již žádné drama nehodlali dopustit a valili jeden útok za druhým na hostující branku. v 61′ po vysunutí od Poláška Sejpka svůj samostatný únik ještě zakončil zcela nepochopitelně střelou vedle…avšak o dvě minuty se již domácí opět radovali, když se dělovka Vodrážky T. odrazila od tyče k Topinkovi, který pohotově navýšil skore na 5:2! O minutu později po ideálním vysunutí od Hlavsy dokonce střelou od tyče Topinka docílil hattricku 6:2! Že jedním z nejlepších „hráčů“ hsotí byl jejich pomezní lajk dokázal v 70′ kdy nesmyslným avizováním ofsajdu odepřel zcela regulerní gol i Černému…V 71′ mířil z trestného kopu těsně nad Polášek . O minutu později stejný hráč vybídl ke skorování Vodrážku M., ale ten ve stoprocentní šanci ze dvou metrů nastřelil pouze golmana hostí! V další supertutovce se objevil Černý, ale ani on svůj samostatný únik nezakončil golem, ale naopak nechal opět vyniknout skvělého Hrbka! V 79′ po oku lahodící spolupráci v podání Černý-Blecha-Polášek posledně jmenovaný přidal další gol domácích 7:2! Festival zahozených tutotvek v podání domácích zakončil v 84′ po vysunutí od Poláška opět Černý, který ani po několikáté nedokázal svůj samostatný nájezd na brankáře přetavit v gol! Doufejme, že si vychýlenou mušku z dnešního utkání někteří domácí borci nepřenesou do dalších utkání, protože ted nás již čekají mnohem zdatnější protivníci a tam bude záležet na každé proměněné šanci.

sestava domácích – Fiedler – Vodrážka T, Vodrážka M, Procházka T, Hlavsa – Blecha, Polášek R, Ivanov, Sejpka – Černý, Topinka (Gloser)