Historický debakl v mistrovských soutěžích

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – FK HŘEDLE   2:12 (2:4)

V předposledním kole tohoto ročníku okresního přeboru přivítali domácí, kteří již nemohou skončit hůře jak na šestém místě, soupeře ze Hředel, kteří ještě živí teoretickou šanci na případný postup do krajské soutěže. Domácí nastoupili mj. bez pětice klíčových hráčů Procházky,Černého, Vodrážky T, Hlebranta a Blechy. Hosté naopak postrádali Vitnera a Somola. Přesto, že se domácí museli obejít bez jmenovaných hráčů, tak výkon týmu byl naprosto neomluvitelný, odevzdaný, nekoncentrovaný a naprosto bez zájmu o hru. Soupeř naopak nastoupil do utkání nabuzený a plný elánu tak jak je mu vlastní a již v první minutě  po nedorozumění domácího golmana se stoperem Machovský otevřel pohodlně skore 0:1! Pak však Fiedler v 8′,12′ a 15′ zneškodnil tři šance hostí! Ovšem v 16′ Machovský již další šanci proměnil 0:2! V 17′ mohl snížit na rozdíl jediné branky Polášek M., ale jeho lob bravurně vytěsnil nad břevno hostující golman! Ve 20′ navýšil skore po dorážce zcela osamocený Hladký 0:3!  a hosté si dělali s naprosto konsternovanými domácími hráči co chtěli. Domácí naprosto rezignovali na jakýkoliv odpor a nechali hosty hrát a ti toho samozřejmě využili Slámou ve 38¨k navýšení skore 0:4! V závěru poločasu sice přišla korekce ze strany domácích když Polášek R. po pěkné kombinační akci snížil nejprve na 1:4 a ve 45′ po Topoinkově hlavičce svým prvním golem v seniorské kategorii Přibík upravil dokonce na 2:4! Kdo z diváků čekal, že tyto kontaktní goly olešenské přeci jen vyvedou z naprosté fotbalové letargie a poperou se ještě o nějaký zvrat , tak se šeredně mýlil…

To co předvedli domácí mezi 47′ a 57′ kdy si nechali dát šest golů  nemá obdoby! Jen pro statistiku v této části hry se trefili 2x Sláma, 2x Bechner a jednou Machovský…v 58′ navíc uviděl vzhledem k průběhu utkání a předešlému , mnohem hrubějšímu faulu Bechnera, trochu necitlivou červenou kartu Jirásek. Navíc se domácím opět zranil Sejpka…Další minuty byli pak již jen soubojem Fiedlera s hostujícími hráči, přesto hosté ještě do konce utkání dvakrát domácího golmana díky Ryšlavému  a Machovskému překonali a stanovili konečné skore na neuvěřitelných a ostudných 2:12! což je zároveň nejvyšší prohra v mistrovských utkáních v historii olešenské kopané…přestože, hosté byli naprosto jednoznačně ve všech směrech lepší a mohli vyhrát dokonce mnohem větším rozdílem, bylo konečné skore  výsledkem především nedůstojným výkonem domácích než nadpozemským výkonem hostujících hráčů, protože není možné, že tým, který před pár měsíci ve Hředlích remizuje po naprosto vyrovnaném utkání 3:3 pak doma dostane od stejného soupeře dvanáct golů…a to, že chyběla řada klíčových hráčů nemůže být sebemenší výmluvou, protože snad ani  jakýkoliv tým starších žáků pokud by přistoupili k utkání trochu zodpovědněji a organizovaněji nemůže dostat během deseti minut šest golu od žádného týmu okresního přeboru! Přesto pevně věříme, že co nás nezabije to nás posílí. Již příští víkend by se do sestavy měli vrátit někteří hráči, kteří dnes hrát nemohli a pokusíme se tuto blamáž odčinit mnohem povedenějším výkonem a dokázat, že konečné umístění je opravdovým odrazem celé sezony a kvalit týmu a na tento zápas se bude vzpomínat jen jako na raritu v historických análech. Utkání však ukázalo to o čem víme, že stávající kádr je bezpodmínečně nutné rozšířit a nevyhnutelně nás čeká generační výměna, což čeká jednou za čas každé mužstvo. Jak bude uspěšná ukáže však až budoucnost.

branky : Polášek R, Přibík – Sláma 4, Machovský 4, Bechner 2, Ryšlavý,Hladký

čk: Jirásek

sestava domácích: Fiedler – Hlavsa, Ivančík,Vodrážka M, Jirásek – Přibík,Křivánek, Polášek R,Polášek M.- Sejpka (Kohler), Topinka (Fiala)