Kanonáda v závěru přinesla drtivou výhru

FC Po Olešná – TJ Slabce 9:0(2:0)

Branky : 3´Zadák,8´M.Vodrážka,56¨Topinka,69´Majba,72´a 74´R.Polášek,78´Majba,80´R.Polášek,83´M.Polášek

Do zápasu s posledním týmem tabulky nastoupil náš celek ve velmi ofenzivním rozestavení a se snahou vstřelit co nejdříve nějakou branku.To se také povedlo,když Helebrant vysunul po levém křídle J.Procházku,ten přesnou přihrávkou našel zcela volného Zadáka a pro toho nebyl problém zasunout míč z malého vápna do prázdné branky-1:0.O minutu později mohl skóre navýšit Sejpka,ale jeho střela mířila doprostřed branky.V 8´zvýšil na 2:0 netradiční střelec M.Vodrážka,když s pomocí teče ve zdi využil trestný kop ze 20 metrů.V 10´běžel sám na branku Topinka,ale zakončením mimo branku odstartoval festival neproměněných šancí.Hosté se předvedli ve 13´,když nejprve Fiedler vyrazil střelu na tyč a dorážku jednoho z dobíhajících útočníků vychýlil mimo branku T.Vodrážka.Ve 20¨střílel těsně vedle levé tyče Majba,z protiútoku zahrozili hosté,ale Fiedler dokázal střelu z hranice šestnáctky vyrazit na roh.Ve 22´vysunul Topinka do šance Sejpku,ale ten nastřelil jen gólmana.Ve 27¨našel krásnou přihrávkou Majba volného Topinku,ale ten nepotvrdil pověst kanonýra a střílel nad branku.Naprosto stejná situace se opakovala po půlhodině hry.Ve 36¨musel zasahovat také Fiedler,když vyrážel střelu hostů z 10 metrů.Ve 40¨zakončoval závar ve vápně soupeře Zadák,ale mířil jen nad branku.Poslední šanci první půle měli ve 43¨hosté,ale Fiedler převedl výborný zákrok a míč vyrazil na roh.Kaňku za prvním poločasem udělala vyloučení na obou stranách.Hostující Mužík nejprve hrubě atakoval Fiedlera a pak ještě hlavou vrazil do M.Poláška.To se nelíbilo J.Procházkovi,který oplácel a tak oba hříšnici obdrželi červené karty a putovali předčasně do sprch.

Druhý poločas byl zcela jednoznačně v režii našeho celku.Ve 49´nahrál do šance Sejpka Zadákovi,ale ten trestuhodně zaváhal.Stejná situace se opakovala v 51¨,ale ani tentokrát Zadák gólmana hostů nepřekonal.V 53¨se naposledy ukázali hosté,ale Fiedler včasným vyběhnutím zmařil i tuto šanci.Od této chvíle bylo na hřišti jen naše mužstvo.Na soupeře se valil jeden nebezpečný útok za druhým.V 55´střílel Sejpka,gólman míč vyrazil k Topinkovi,ale ten dorážkou trefil jen ležícího gólmana.Vše si vynahradil o minutu později,když nádherně hlavou zužitkoval přesný centr Majby a vyhnal pavouky z levé šibenice-3:0.V 61¨mohl M.Polášek naservírovat míč před prázdnou branku Zadákovi,ale rozhodl se zakončit sám a nastřelil jen gólmana.V 64¨vysunul Majba střídajícího R.Poláška a ten střelou do levé tyče teprve srovnával mířidla.V 69´našel na hranici šestnáctky M.Polášek Majbu a ten technickou střelou na zadní tyč zvýšil na 4:0.V 72¨faulovali hosté v šestnáctce M.Poláška,sudí Sedláček však vytáhl míč na hranici vápna.Ani to však R.Poláškovi nezabránilo v posunutí ukazatele skóre.Přesnou střelou přes zeď navýšil na 5:0.A stejný hráč v 74´napřáhl ze 25 metrů a dělovkou poslal míč k pravé tyči-6:0.V 78´vysunul M.Polášek Majbu a pro toho nebyl problém zvýšit na 7:0.O minutu později mohl postupovat sám na branku M.Sládek,ale volil přihrávku na nabíhající spoluhráče.Bohužel nepřesnou.Ovšem v 80´unikl stejný hráč po pravém křídle,přesným centrem našel nabíhajícího R.Poláška a ten hlavou završil během 8.minut hattrick-8:0.V 83´si M.Polášek narazil míč s Gloserem a situaci sám na gólmana vyřešil přesně-9:0.Kýžený desátý gól se našemu celku i přes několik slibných situací již nepodařilo vstřelit…..

Sestava FC : Fiedler – M.Vodrážka,T.Vodrážka,Helebrant – Majba(79´Gloser),Hlavsa,M.Polášek,44.J.Procházka-Zadák(62´R.Polášek),Topinka(70´M.Sládek),Sejpka

Rozhodčí : Sedláček

ŽK : Majba

ČK : J.Procházka – Mužík