Po statečném boji porážka ve Hředlích

FK HŘEDLE – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ  6:3 ,(3:0)

Prvním kolem byla zahájena nová sezona okresního přeboru a los poslal Olešenské na půdu asi největšího favorita soutěže do Hředel, kde na ně kromě 120 diváků čekal i nažhavený tým domácích. Oba týmy postrádali několik svých opor, přesto se očekával zajímavý zápas. A to se bezezbytku potvrdilo. Hosté pod dojmem jarního debaklu ze vzájemného utkání začali opatrně s jedním hrotovým ůtočníkem Černým, který se ale v tomto zápase absolutně nedostal do hry. Již ve 2′ po chybě , na stoperu hrajícího Poláška R., se ocitl v nadějné situaci Bechner, ale jeho střela šla  vysoko nad Fiedlerovu branku. Ve 4′ Fiedler musel vyrážet nepříjemnou tečovanou střelu stejného hráče! Poté převzali iniciativu hosté a poprvé zahrozil v 7¨ z trestného kopu Polášek R, ale jeho střele scházela přesnost. O minutu později Černý vysunul Elmericha a jeho pokus voleje mířil jen těsně vedle Malinovského branky! Hosté nadále drželi míč , kombinovali a domácí hrozili především z rychlých protiútoků.  Jeden takový zakončil v 11′ tvrdou ranou do břevna ze 22 metrů výborně hrající Bechner! Na druhé straně mohl v 15′ do vedení poslat hosty Vodrážka T. ale jeho tvrdý projektil vyrazil Malinovský! V 17′ dokonce někteří hostující fandové po krásné střele Gregora z dobrých 23 metrů viděli míč už v síti Malinovského, ale střela se nakonec stočila těsně nad vingl domácí svatyně! Až do těchto chvil byli hosté domácím naprosto vyrovnaným soupeřem, ale pak přišla 22′ , domácí vhodili rychle aut na Bechnera jenž si svým typickým způsobem pokryl míč tělem obtočil se ve vápně kolem Křováčka a Fiedler již neměl šanci 1:0! Aby tomu nebyl konec o dvě minuty využil nepozornosti Fiedlera po standartní situaci Sláma, který z vlastní půlky přehodil hostujícího golmana a zopakoval si tak stejný kousek z jarního vzájemného utkání…2:0! Hosté se však dokázali z dvojitého KO rychle oklepat, bohužel jen na okamžik…Ve 26′ napřáhl Elmerich a jeho střelu konečky vytěsnil Malinovský na břevno! a následná dorážka Gregora se odrazila tak smolně, že Machovský postupoval z protiútoku sám na Fiedlera, jenž jeho solo zhatil zřejmě i s pomocí faulu…Ve 32′ z dálky vyzkoušel pozornost Malinovského Gregor. Ovšem ve 36′ veškerou snahu hostí, na dlouhé minuty, utlumila situace, kdy Machovský vystihl rozehrávku Poláška R., přesprintoval Vodrážku M, jenž ho  nedovoleně zastavil a jelikož byl posledním hráčem svého mužstva musela následovat červená karta! Poté již logicky převzali iniciativu domácí a otřesené hosty do poločasu dorazili po další chybné rozehrávce další brankou Čudy 3:0!

Přestože došlo o poločasové přestávce mezi hostujícími hráči k bouřlivé výměně názorů nevyvarovali se ani v 54′ další obrovské chybě v komunikaci a podruhé v utkání inkasovali po autovém vhazování soupeře díky brance Machovského 4:0! V těchto chvíli by na hosty nevsadil nikdo ani zlámanou grešli…Pak však došlo k několika změnám v sestavě a celkovému přeskupení hráčů a začali se dít věci. V 60′ ještě střela Gregora postrádala přesnost, ale v 65′ vystihl rychlonohý Nováček kličku Rendla a svůj únik zakončil prvním golem hostí 4:1! O dvě minuty později si to Nováček namířil přímo do pokutového uzemí, kde byl nedovoleně zastaven Cibulkou a nasledný pokutový kop bezpečně proměnil Polášek R. 4:2! A když v 70′ uviděl Cibulka po druhé žluté kartě červenou vycítili hosté ještě větší šanci. Nejprve hlavička Poláška R mířila nad brankovou konstrukci. V 78¨se dokonce další výhody pokutového kopu dožadovali hosté, ale faul na pronikajícího Nováčka byl dle  velmi dobře pískajícího Týčeho, těsně před hranici pokutového území. Následná střela Poláška R. z  trestného kopu rozvlnila pouze boční sít! Poté hosté vsadili již na hru vabank čehož mohli domácí dvakrát potrestat, ale jejich střelecké zakončení postrádalo jakoukoliv přesnost…V 83¨přišla další rána do vazu hostí, když se zcela nepochopitelně nechal vyloučit střídající Holík! Ale hosté se ani v devíti nevzdali a v 87′ Nováček střelou od tyče snížil dokonce na rozdíl jediného golu 4:3! Okamžitě poté však musel střídat kvůli křečím. Ovšem hra vabank v devíti přinesla ten logicky více pravděpodobný scénář a to že úspěšnější nakonec budou přeci jen domácí. V 91′ po individuální akci Sláma nastřelil tyč od které se míč odrazil do Ivančíka a zpět do hostující branky! Rozhodnuto! Poté mohl ješt definitivně zlomené hosty dorazit Hladký, ale šancí pohrdl, přesto definitivní podobu skore dal v 95′ Sláma 6:3!

branky: Sláma 2, Bechner, Machovský, Čuda, vlastní – Nováček 2, Polášek R

č.k. Cibulka – Vodrážka M, Holík

sestava hostí: Fiedler-Polášek R, Vodrážka M, Vrbata(Fiala), Křováček – Křivánek (Ivančík), Gregor, Nováček (Bučák).Vodrážka T. – Černý (Holík)