Pokažený závěr podzimu

FC Po Olešná – SK Senomaty 1:3 (0:1)

Branky: J. Černý – Moroz, Trešl, Karnold

V závěrečném utkání podzimní části nejvyšší okresní soutěže přivítali domácí fotbalisté nepříjemného soupeře ze Senomat. Hosté se kromě potrestaných Vávry a Havla museli obejít i bez své brankářské jedničky Kučaby, kterého nahradil Zajíc. Domácí začali aktivně, ale přímočařejší k brance byli hosté, ale až do 22 min se hrálo bez větších šancí at na jedné či druhé straně. Ovšem právě ve 22′ Ivančík ideálně vysunul Topinku a ten překonal hostujícího brankáře , avšak radost domácím zkazil zvednutý praporek laického pomezního…Ve 26′  mířil z voleje nad branku kanonýr Polášek. Ve 30′ měl možnost zahrávat trestný kop z ideální pozice opět Polášek, ale jeho pokus jen těsně minul brankovou konstrukci. Od těchto chvil měli domácí výraznou herní převahu což vyvrcholilo ve 34′ kdy po trestném kopu T. Vodrážky otevřel hlavou skore Černý 1:0! Ve 36¨mohl tentýž hráč vedení domácích navýšit kdy po samostatném uniku překonal brankáře hostí, ale jeden z obránců na brankové čáře odkopl v poslední možný okamžik míč mířící do branky! Ve 38′ se pro změnu sám na brankáře řítil Topinka, ale i on mířil pouze do golmana Zajíce. A tak paradoxně v poslední minutě poločasu mohli vyrovnat hosté, ovšem jejich zakončení bylo nepřesné!

Do druhého poločasu musel v bráně domácích nahradit zraněného Fiedlera Gloser a hned v první minutě využil málokdy vídaného nedorozumění Vodrážky T. a právě střídajícího golmana Moroz a vyrovnal na 1:1! Bohužel to bylo předzvěstí nepovedeného poločasu ze strany domácích, kteří se již zřejmě předčasně viděli na následné dokopné…V 50′ naopak Gloser předvedl něco ze svého umění a robinsonádou vyrazil tvrdou ránu hostí z 25 m.! V 58′ přišel možná zlomový okamžik celého utkání, kdy po centru Vodrážky T. zahrál hostující obránce naprosto evidentně rukou! Jasný pokutový kop! Ovšem ne podle rozhodčího Polívky…V 60′ měl opět výhodu trestného kopu z ideální pozice Polášek, ale dnes si neobul střelecké kopačky…A tak v 65′ přišla změna skore na opačné straně , kdy se po trestném kopu a následném závaru nejlépe zorientoval Trešl 1:2! V 69′ ještě Gloser skvělým zákrokem udržel šance domácích na bodový zisk, ale když v 72′ Karnold zvýšil vedení hostů na rozdíl dvou branek bylo jasné, že domácí dnes asi body nezískají…Naopak v 74′ mohli přidat hosté další gol, ale proti byl opět Gloser…Domácí tak svým bezkrevným výkonem ve druhém poločase darovali tři body. Přesto svým bodovým ziskem určitě splnili svá předsevzetí před podzimní částí soutěže a lze ho tak jednoznačně hodnotit pozitivně.

diváků 80

sestava domácích: Fiedler, (Gloser)- Vodrážka T, Vodrážka M, Hlavsa, Ivančík – Sejpka (Kohler), Křivánek, Černý,Blecha – Polášek R, Topinka (Helebrant)