Šancí bylo mnoho, body nejsou žádné

FC 05 ZAVIDOV B – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ   2:1, (0:0)

Ve druhém kole nejvyšší okresní soutěže zajížděli olešenští na hřiště rezervy Zavidova. Původně se mělo hrát na Olešné, ale stav hrací plochy po letních vedrech neumožnoval odehrát utkání na tomto hřišti. Utkání před stovkou diváků začalo pro domácí šokem – ve 4. minutě totiž Nováčka mířícího na domácí branku nedovoleně zastavil Skoupý a jelikož byl posledním hráčem svého týmu následovala červená karta! Přesto se další zajímavá situace odehrála na opačné straně, když přímo z rohu nastřelili domácí přední tyč! Pak již převzali iniciativu hosté. V 18′ Elmerich z úhlu střílel nad branku. O minutu později po rohovém kopu zakončoval Křivánek, ale jeho tvrdá střela ze 20 metrů mířila těsně vedle tyče! Ve 22′ vybojoval míč Nováček ale jeho pokus o přehození brankáře těsně minul prázdnou branku domácích! Ve 26′ šikovně uvolnil Polášek R. Křivánka, jenž se zbavil obránce, ale i jeho tutovka šla těsně mimo! Ve 27′ opět skvěle vysunul Polášek pro změnu Procházku J. jenž postupoval sám na golmana, ale jeho zakončení skončilo pro změnu na boční síti! A tak nakonec paradoxně z ojedinělého protiútoku mohli dát vedoucí branku domácí, ale proti byl Fiedler, jenž nohou zlikvidoval tuto šanci! Poté opět pokračoval festival zahozených šancí ze strany hostů. Nejprve ve 35′ Poláškova pumelice z vápna mířila opět nad konstrukci domácí svatyně. Ve 40′ se řítil sám na Krause Elmerich, ale místo přihrávky zcela volnému Poláškovi, který by uklízel míč do prázdné, zbrkle zakončil vedle! Ve 43′ vysunul Procházka J. Nováčka, ten udělal kličku obránci, ale z očí do očí ho skvěle vychytal Kraus! A tak poločas skončil naprosto nepochopitelně bez branek…

I do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně a v 54′ se po nedorozumnění domácí obrany s brankářem dostal k zakončení na rohu velkého vápna Nováček, ale jeho pokus skončil těsně mimo prázdné brány domácích! V 65¨po dlouhé době zahrozili domácí, když po rohovém kopu hlavou zakončovali nad břevno. V 71’se kýženého golu přeci jen hosté dočkali, když Elmerich skvěle vysunul Nováčka a ten již svůj samostatný nájezd zakončil tak jak se patří 0:1! A v 73′ mohlo být definitivně rozhodnuto , když Nováček postupoval spolu s Poláškem sám na golmana, ale druhý jmenovaný po přihrávce svého spoluhráče rozvlnil pouze boční sít zcela odkryté branky! Tím hosté zcela urazili fotbalového pánaboha a začali se dít věci…Nejprve v 74′ Hanychova tutovka skončila mimo brankovou konstrukci Fiedlera!  V 76′ proti tvrdé ráně domácích ze 22 metrů  Fiedler také nemusel naštěstí zasahovat, ale v 78¨po standartce a následné hlavičce naprosto volného Čecha ml. z bezprostřední blízkosti již kapituloval 1:1! Domácí pokropeni živou vodou, stále s jedním hráčem v poli méně, přišpendlili zcela konsternované hosty do jejich vápna a ti nebyli schopni jakýmkoliv způsobem zareagovat na nečekaný zvrat v utkání…V 79′ dokonce nastřelili domácí břevno! Zavidovští využívali velkou výškovou převahu a do vápna hostí lítal jeden centr za druhým! V 82¨po rohu opět hlavou těsně minuli Fiedlerovu svatyni! V 83′ Hanych rozvlnil zatím jen boční sít! Domácí stále více přikládali pod kotel a v 86′ podruhé pomohlo hostům břevno! Ovšem v 86′ přišel zákonitý trest , Vanický se obtočil kolem Ivančíka a nekompromisně prostřelil Fiedlera 2:1! A za tohoto stavu také ukončil toto utkání s naprostým přehledem pískající rozhodčí Švácha.

branky: Čech ml, Vanický – Nováček

sestava hostí: Fiedler – Vodrážka T, Ivančík, Křováček (Přibík),Helebrant – Elmerich, Procházka J, Křivánek, Vrbata – Nováček, Polášek R