Tři body za 30. minut fotbalu

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – FC JESENICE   5:2, (5:0)

V utkání proti jesenickým fotbalistům chtěli domácí borci odčinit debakl z Kněževsi a připsat si do tabulky další tři body, což se jim podařilo ale….Olešenští vstoupili do utkání aktivně a již ve 2′ měl na hlavě gol Topinka, ale hostující golman byl proti! V 5′ naopak musel zasahovat Fiedler, který zneškodnil zakončení hostujícího útočníka! Poté začal nevídaný kolotoč v podání domácích. Nejprve ve 12′ se po závaru prosadil Černý a dostal domácí do vedení 1:0! V 18′ našel přesným centrem Polášek Topinku a ten z voleje navýšil skore na 2:0! Ve 20′ po pohledné akci po ose Křivánek-Topinka-Černý zakončoval přesně posledně jmenovaný 3:0! Ve 23′ vybídl T. Vodrážka ke skorování opět Černého a ten tak zkompletoval hattrick v rozmezí pouhých 11 minut 4:0! Ve 32′ ideálně vysunul aktivní Procházka J. Poláška R a ten se v podobných situacích nemýlí 5:0! A byl konec…kdo čekal,že domácí svého nebohého soupeře nebudou šetřit a budou střílet další goly se šeredně mýlil. Od této chvíle domácí už zápas jen  dohrávali, sundali nohu z plynu a ze hřiště se v podstatě vytratili. Samozřejmě to mohlo být vlivem vědomí jasného vedení a střídání, ale je škoda, že takto  diametrálně přistoupili ke zbytku utkání…

Druhý poločas tak byl ze strany domácích naprosto o ničem a za zmínku snad z jejich strany stojí jen pokus Poláška z 64′, který skončil těsně vedle levé tyče. Naopak Fiedler musel dvakrát předvést výborný zákrok…Nakonec se však hosté přeci jen dočkali v samotném závěru utkání a to dokonce dvakrát a v době kdy už hráli v početním oslabení bez vyloučeného Mutínského…nejprve v 86′ technicky zakončoval Fiala 5:1! A minutu před koncem upravil na konečné skore po samostatném nájezdu Tatzauer 5:2! Po skvělé dvacetiminutovce mezi 12′ a 32′ a naprosto nepochopitelně  profesorském výkonu v celé další části zápasu si tak připisujeme další tři body, ale nutno podotknout že podobný výkon by asi za týden v Traveza Areně ve Hředlích na úspěch nestačil. Utkání odřídila naprosto s přehledem trojice zkušených arbitrů Strouhal- Švácha, Polívka.

branky: Černý 3, Topinka, Polášek R. – Fiala V. Tatzauer

sestava: Fiedler – Vodrážka T, Ivančík, Hlavsa, Vodrážka M.- Křivánek, Sládek ( Kohler), Procházka J, Černý (Holík),- Polášek R, Topinka (Ivanov)