Utrápená výhra nad Rynholcem

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ-BANÍK RYNHOLEC 1:0, (0:0)

branka : Telvák P. 83′

Ve druhém jarním mistrovském zápase přivítal náš tým nováčka soutěže a zároven souseda v tabulce Baník Rynholec, na jehož umělém povrchu jsme v podzimní části utrpěli prohru 0:1. Vzhledem k řadě absenci v našem týmu (Polášek R, Sejpka, Pakši, Vodrážka M.,Ličman a dalších) se dali očekávat, především v útočné fázi velké problémy, což se v utkání bohužel také potvrdilo. Hrálo se pro oko diváka ne příliš pohledné utkání s řadou nepřesností na obou stranách . Vůbec prvním vzruchem v utkání byl Karasův centr ve 25′ kdy musel hostující brankář vyrážet tento pokus na rohový kop. Ještě větší a možná vůbec největší vzrušení přinesla 27′, kdy Černý vstřelil naprosto regulerní gol když po prodloužené hlavičce vybíhal min. metr před posledním hráčem hostí aby po samostatném nájezdu uklidil míč do branky. Ovšem proti byl nesmyslně a dovolíme si tvrdit, že zcela záměrně zvednutý praporek po celý zápas naprosto neobjektivního laického pomezního Frolíka… Ihned o minutu později mohl stejný hráč skórovat opět, ale v podobné situaci jako předcházející, tentokrát branku přestřelil! To bylo v prvním poločase vše…
Druhý poločas začal slabým hlavičkovým zakončením hostů vedle brankové konstrukce. Na další šanci museli diváci, sledující naprosto vyrovnaný a takticky vedený zápas čekat až do 63′ kdy ve složité pozici dokázal hlavičkovat Polášek M. a hostující golman Haužvic musel jeho pokus mířící přímo do šibenice vytěsnit na rohový kop! Největší a pohříchu opravdu jediná velká šance hostí přišla v 80′ kdy nejprve Fiedler nohou vyrazil střelu hostujícího útočníka a následná střela dalšího hráče Rynholce šla nad jeho branku. To nakonec probudilo přeci jen naše borce k větší aktivitě v závěru utkání. Nejprve v 81. běžel sám na brankáře Telvák, ale golman hostí byl u balonu ve stejný okamžik jako náš útočník. V 83′ však Telvák přeci jen vysvobodil domácí tým a po ideálním vysunutí od Majby zachoval naprosto klidnou hlavu a mazácky uklidil míč k pravé dolní tyči 1:0! Nakonec ten samý hráč mohl ještě v 87′ navýšit vedení , když z otočky těsně minul tyč hostující branky. Trpělivost tak dnes přinesla další důležité tři body.

sestava domácích: Fiedler-VodrážkaT., hlavsa,Karas, Ivančík (Gloser 68′)-Procházka J., Majba, Černý, Polášek M.-Helebrant, Telvák P.

Rozhodčí : Švácha

ŽK : J.Procházka,Karas – hosté 3x