V Kněževsi opět s nepořízenou

FK Kněževes- FC Po Olešná 5:1(3:1) Branky: 3 Holeček, 1 Hanych a vl. T. Vodrážka – R.Polášek(p.)

V dalším kole nejvyšší okresní soutěže zajížděl náš tým na horkou půdu do nedaleké Kněževsi. Zápasy obou týmu jsou taková malá derby . Bohužel hosté v tomto prestižním utkání postrádali mj. Fiedlera, Křivánka, Blechu, Helebranta, Křováčka, Procházku T. a někteří hráči nastoupili do utkání se zdravotním handicapem (Polášek R, Topinka). Přesto se hrálo 11 na 11 a i domácí měli problém s počtem hráčů, kdy na střídačce nedisponovali jediným náhradníkem.  Domácí se však se situací vyrovnali mnohem lépe a do utkání vstoupili s mnohem větší chutí porvat se o výsledek, hosty jednoznačně předčili v nasazení a bojovnosti. Již v 7′ dostal Kněževeské hráče do vedení Holeček, který utaženou střelou k pravé tyči z osmnácti metrů nedal Gloserovi šanci 1:0! V 11′ po obrovském nedorozumnění mezi Vodrážkou T. a Gloserem si hostující stoper ve snaze zahrát hlavičkou malou domů vstřelil kuriozní vlastní gol 2:0….Když v 19′ Hanych zvýšil na 3:0 bylo jasné, že hosté zde dnes zřejmě odjedou s prázdnou…navíc v dalších minutách mohli své vedení domácí ještě navýšit! Až po půlhodině zjistili hostující fotbalisté, že se hraje nějaký fotbal a přišla pasáž, kdy do poločasu mohli  ještě utkání zvrátit. Nejprve ve 33′ po trestném kopu Poláška, předvedl vynikající zákrok Lenner a vyškrábl míč mířící přímo do vingle své svatyně! Ve 36′ Procházka J. dokonce orazítkoval tyč! Ve 40′ z pokutového kopu Polášek filigránsky vykřesal naději pro hosty 3:1! A do poločasu mohl dokonce vyrovnat. Nejprve ve 43′ šel sám na domácího golmana, ten ho však vychytal! A v 45′ ho v největší tutovce zradil terén, když mu před jeho střelou z malého vápna, nikým neatakován skočil míč na drnu a jeho projektil letěl vysoko nad bránu!

Ve druhém poločase chtěli hosté navázat na poslední čtvrthodinu z první části hry a s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel hned ve 47′ se zbytečné chyby v rozehrávce dopustil Topinka a domácí ji potrestali golem 4:1! A bylo po zápase…zbytek se již víceméně dohrával s několika šancemi na obou stranách aby podobu konečnému skore dal pět minut před koncem autor hattricku Holeček 5:1!  I když se opticky hrál vyrovnaný fotbal, tak domácí dali hostům lekci z bojovnosti, nasazení a jednoduchosti směrem k soupeřově brance a naprosto zaslouženě si připisují tři body za výhru.  Hostům nezbývá než v posledních třech kolech opět vrátit do hry atributy, které v dnešním výkonu postrádali a pokusit se uhrát co  nejvíce bodů.