Vydřené body s rezervou Zavidova

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – FC 05 ZAVIDOV B           4:3 (P.K)

V dalším kole nejvyšší okresní soutěže přivítal domácí tým předposlední celek tabulky. Olešenští se museli v utkání obejít mj. bez dlouhodobě zraněných Sejpky a Křováčka, ke kterým se navíc v týdnu přidal i Vodrážka T. se Sládkem a navíc nebyl pro tento zápas k dispozici ani Blecha. Vzhledem k tomu, že během tohoto utkání museli kvůli zranění odstoupit i Křivánek, Ivančík, Zadák a Kohler začíná být situace v týmu před dalšími zápasy již kritická…No ale k samotnému utkání. Od samotného počátku byli aktivnější hosté a v 9′ se také ujali zaslouženého vedení díky brance Čecha ml. 0:1! Ovšem domácí ve 12′ dokázali vyrovnat, kdy Černý zužitkoval ukázkové vysunutí od Křivánka  1:1! Přesto nadále tempo hry udávali hosté. Ve 24′ Fiedler jejich pokus z trestného kopu vyrazil nad břevno. Ve 31′ předvedl dva skvělé zákroky během několika okamžiků opět Fiedler, když nejprve zlikvidoval samostatný nájezd Denka, aby z následného rohu vyrazil nebezpečnou hlavičku nad břevno své svatyně! A tak nakonec mohli jít do poločasového vedení paradoxně domácí, když ve 44′ po přihrávce Křivánka domácí kanonýr Polášek v samostatném nájezdu napálil míč do Štillera! odražený míč se však dostal za okamžik opět k Poláškovi, kterého však hostující golman skvěle vychytal i podruhé!

I druhý poločas začali aktivněji hosté za což byli odměněni sice štastným, ale platným golem, když mladíček Přibík ve snaze odkopnout míč před pokutovým uzemím, trefil míč do hýždě Denka a ten se pak odrazil takovým způsobem, že přeletěl bezmocného Fiedlera do jeho branky … 1-2! A o tři minuty později to s ambicemi domácích na jakýkoliv bodový zisk vypadalo ještě hůře, když se po trestném kopu hostujícího týmu dostal k zakončení Čech st. a navýšil jejich vedení na rozdíl dvou branek 1-3! Domácí se však dostali opět do zápasu hned v 56′ , když Topinka poslal do úniku Poláška, ten si v pok. uzemí zasekl míč přes dotírajícího obránce a pak již pro něho nebyl problém překonat Štiller v brance hostí 2:3! O minutu později však mohli hosté opět odskočit na rozdíl dvou branek, ale zakončení rychlonohého Denka skončilo vedle brankové konstrukce! Poté se hra na zhruba dvacet minut vyrovnala a uklidnila před závěrečným vyvrcholením. Nejprve v 81′ opět Denk po samostatném uniku z úhlu netrefil branku Fiedlera, aby v 86′ po faulu na Holíka skvěle zahraným trestným kopem Polášek poslal utkání do penaltového rozstřelu 3:3! V něm byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všech pět penalt a jelikož skvěle chytající Fiedler dokázal jednu zlikvidovat připsali si domácí nakonec bod navíc. A tak po ztracených bodech z minulého utkání v Lubné, jsme dnes naopak získali z minima maximum. Ale takový je fotbal.

branky: Polášek R. 2, Černý – Čech ml, Denk, Čech st.

sestava domácích – Fiedler- Hlavsa, Vodrážka M, Ivančík (Přibík), Helebrant – Křivánek (Holík), Procházka J, Černý, Kohler (Fiala) – Polášek, Zadák (Topinka)