Výhra ve Slabcích = únik ze dna tabulky

TJ SLABCE – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ   2:4 , (1:1)

V pomyslném zápase o šest bodů nastoupili hostující borci na horké půdě,proti v posledních dvou kolech naplno bodujícím , hráčům Slabec. Hosté po penaltovém vítězství z minulého kola chtěli navázat na bodový zisk i v tomto důležitém utkání avšak komplikací byla absence několika hráčů základní sestavy. Přesto začali hosté aktivně a již v 1′ měl výhodu standartky z ideální pozice Polášek R., ale nastřelil jen zed domácích…V 7¨ zahrozili také domácí, ale Konopásek svůj únik zakončil střelou mimo Fiedlerovi tyče! V 15′ byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Vrbata a kopala se penalta. K té se postavil tradiční exekutor Polášek R. a s trochou štěstí poslal hosty do vedení 0:1! O deset minut později mohl zvýšit vedení hostí Polášek M. ,ale jeho hlavička v ideální pozici po rohovém kopu Vodrážky T, šla těsně mimo tyč domácí svatyně! Ve 28′ nemířil po svém pokusu přesně ani Vodrážka T. Ve 30′ musel předvést své kvality Fiedler, který vytěsnil na roh nebezpečnou přízemní střelu domácích! O minutu později se však nenechal zahanbit ani jeho brankářský kolega na straně domácích, když skvěle zlikvidoval samostatný nájezd Vodrážky T., kterého vysunul chytrou přihrávkou Topinka! O minutu později mohl Vodrážka T. opět pohnout skorem, ale jeho zakončení z velkého vápna opět postrádalo přesnost! Ve 35′ musel Fiedler vyrážet nebezpečnou střelu z velkého uhlu! Ovšem na pohotové zakončení Bařtipána o minutu později již reagovat nemohl 1:1!

V 51′ se díky špatné rozehrávce domácích dostal k míči Vodrážka T. a ten již tentokrát svůj samostatný nájezd proměnil v golovou radost 1:2! O čtyři minuty později bylo v táboře hostí ještě veseleji – Ivančík vysunul Vodrážku T, ten unikl po levém křídle, poslal míč před branku domácích a nabíhající Sládek uklidil míč do sítě 1:3! V 58′ byl po zakopnutí míče po druhé žluté kartě vyloučen domácí Konopásek. V téže minutě hosté zahrávali trestný kop, ale pokus Poláška R. orazítkoval pouze tyč Levovi branky! V 63′ poslal na branku hostí ne příliš nebezpečnou střelu Čiha, ale Fiedler jeho pokus podcenil a nedokázal ho vytěsnit nad břevno…2:3! Poté však již převzali definitivně hru pod kontrolu hosté. V 62′ a 63′ ještě skvěle chytající Lev zlikvidoval dvě tutovky z bezprostřední blízkosti Elmericha a Vodrážky T .  Ovšem v 69′ již byl bezmocný po úniku Vodrážky T, jenž naservíroval před prázdnou branku Elmerichovi, který svým prvním golem v olešenském dresu zvýšil vedení hostí na 2:4! V 72′ již viditelně zdravotně indisponovaný Lev v brance domácích skvěle zlikvidoval tečovanou střelu Vodrážky T! Ovšem zákrok zápasu si nechal až na následující minutu, kdy  neskutečně vyrazil hlavičku Vodrážky T, po centru Poláška R. ! V 82′ se ještě připomněli i domácí, ale střela ze 20 metrů skončila na břevně Fiedlerovi branky! Na druhé straně mohl skórovat o minutu později Elmerich, ale v ideální pozici tentokrát přestřelil! Pak se již v utkání, které s naprostým přehledem odřídila trojice rozhodčích Svoboda, Jasanský, Loder, nic podstatného nestalo a hosté tak nakonec berou zaslouženě tři body, díky kterým se konečně odlepili od samotného dna tabulky, kam už by se určitě neradi vraceli. K tomu však bude zapotřebí potvrdit tento bodový zisk i v dalším důležitém utkání proti Jesenici příští sobotu v domácím prostředí.

branky: Bařtipán Jan, Čiha – Polášek R, Vodrážka T, Sládek, Elmerich

sestava hostí: Fiedler – Polášek R, Křováček, Ivančík,Přibík – Topinka, Sládek( Fiala), Vrbata,Polášek M.-Vodrážka T. (Bučák), Elmerich