Ze hřiště lídra s nepořízenou

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – BANÍK LUBNÁ    2:0, (1:0)

Utkání překvapivého lídra soutěže Baníku Lubná s hráči Olešné sledovala „divizní“ návštěva bezmála tří stovek diváků. Bohužel možná i pro nezaujatého diváka, se museli hosté obejít v tomto utkání bez řady opor mj. Poláška R, Sejpky, Křivánka, Helebranta, Křováčka a tak favorit utkání byl o to jednoznačnější. Domácí také vstoupili do utkání jak se na vedoucí tým soutěže sluší a již ve 4′ Kollár po rohovém kopu hlavou orazítkoval břevno hostující svatyně! Ovšem pořekadlo nedáš-dostaneš se mohlo potvrdit hned o minutu později, kdy Vodrážka M. ukázkově vysunul Blechu, ale ten po samostatném úniku v tutové pozici přestřelil branku domácích! Poté se hra opticky vyrovnala, ale šance si vytvářeli především domácí a to díky rychlým protiútokům. V 19′ měla velkou šanci nová akvizice v dresu domácích Plaček, ale z blízka přestřelil brankovou konstrukci! Ve 26′ zlikvidoval Fiedler šanci Varyše. Ve 28′ si domácí mohli vstřelit po závaru vlastní gol, ale prudká hlavička šla naštěstí pro ně přímo na Herinka. Ve 36′ přišel rozhodující moment celého utkání, kdy Vodrážka T. poslal malou domů nikým neobtěžovanému Fiedlerovi, ale ten tak dlouhou dobu otálel s rozehrávkou, až si šlápl na míč a pro Trejbala již nebyl problém sebrat míč a poslat ho do opuštěné branky….1:0! Ve 39′ však Fiedler předvedl, že tento málo vídaný zkrat byl opravdu jen výjimkou, pramenící z momentální bohorovnosti a skvělým vyběhnutím zlikvidoval nájezd Varyše!

Ve druhém poločase hosté ještě přidali na důrazu v osobních soubojích a na dlouhé minuty doslova přikovali domácí před jejich branku. Ve 49′ tr. kop Procházky vyrazil Herink. V 52′ naopak vyrážel domácí golman tr. kop Vodrážky T. S tlakem hostí přicházela i řada rohových kopů. Po jednom z nich v 58′ měl vyrovnání na noze Černý, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil branku! V 67′ se uvolnil Zadák, ale i jeho střelu k tyči dokázal Herink vyrazit na roh. V 77′ mohl kýženého vyrovnání dosáhnout po dalším rohovém kopu mladíček Přibík, ale v tutovce opět netrefil „zařízení“. Poté hosté ve snaze dosáhnout zaslouženého vyrovnání přeskupili řady a hrou vabank samozřejmě přišli i rychlé protiútoky domácích. V 84′ jeden takový zlikvidoval Fiedler! Když v 90′ trestný kop Vodrážky T. vyrazil Herink ze šibenice, bylo jasné, že snaha hostí dnes odměněna golově nebude…naopak v nastaveném čase využil Trejbal otevřené obrany a svým druhým golem definitivně rozhodl, že tři body zůstanou doma v Lubné 2:0!. Ihned po vstřelení golu s přehledem pískající hlavní rozhodčí Šmíd ukončil utkání.Hosté se však za svůj výkon určitě stydět nemusí a nebýt řady absencí v jejich sestavě mohlo být utkání ještě mnohem zajímavější.

branky: Trejbal 2

sestava hostí: Fiedler – Vodrážka T., Vodrážka M., Ivančík, Hlavsa-Kohler,(Přibík), Procházka J.,Blecha, Černý – Zadák, Topinka