Čekání na penalty ukončila (ne)penalta

Baník Rynholec – FC Po Olešná 2:1 (1:1)

Absencemi zdecimovaný tým hostí zajížděl v dalším utkání okresního přeboru na neoblíbený umělý povrch rozjetého Rynholce bez větších ambicí. Již 3′ minuta však ukázala, že hosté nemusejí odjet s prázdnou a po faulu na Černého poslal Olešenské do vedení po precizně zahraném trestném kopu Polášek R. 0:1! O minutu později však mohli domácí ihned vyrovnat po chybné rozehrávce stopera, ale nastřelili jen boční sít…V 7′ však po nesprávně nařízeném rohovém kopu domácí díky hlavičce Mrázka vyrovnali stav na 1:1! Ve 20′ byl již připraven vystřelit uvnitř pokutového území Černý, ale byl viditelně strčen domácím hráčem tak, že atak neustál a spadl…falešná píšťalka rozhodčího Kindla ovšem mlčela se slovy „nebudu pískat všechno“ a v tomto duchu také vedl celý zápas, což by nebylo na škodu, kdyby nastavený metr udržel až do samotného konce utkání a ne jen do 90’…Ve 21′ mohl hosty opět do vedení dostat Blecha po hlavičkovém přituknutí od Hlavsy, ale jeho střela z voleje jen těsně minula Haužvicovu branku! Ve 25′ už Haužvic musel své umění předvést, když zlikvidoval tutovku Černému! Ve 28¨ se naopak mohli radovat domácí, ale samostatný nájezd zlikvidoval skvěle Kollmann, který stál v brance snad poprvé v životě a nahradil tak pro tento zápas zraněného kapitána Fiedlera! V prvním poločase se mohlo skore měnit ještě jednou ve 36′ však za již překonaným Kollmannem vykopával míč z prázdné branky Polášek R.

V 53. opět skvělým čtením hry zneškodnil šanci domácím Kollmann! V 54′ měl další tutovku naopak Černý na druhé straně, ale samostatný únik zakončil vedle již bezmocného golmana! V 59′ se ve své třetí obrovské šanci v utkání objevil opět Černý, ale ani tentokrát díky skvělému zákroku Haužvice gol nedal! Po následném rohovém kopu a závaru vyhlavičkoval jeden z domácích obránců míč z prázdné branky! Domácí hrozili především ze standartek a po jedné z nich v 64′ hlavičkovali do břevna! a následná dorážka šla vysoko nad. V 74′ musel nuceně z důvodu nezaviněného zranění střídat Kollmann a v brance ho nahradil hráč z pole Vodrážka M., nutno podotknout, že ten však již do konce zápasu nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci – až na 90¨minutu…ovšem ještě před tím mohl hosty přeci jen dostat do vedení mladíček Přibík po přihrávce od Blechy, ale střela v ideální pozici mu nesedla a šla mimo brankovou konstrukci! A tak se čekalo na penalty. Ovšem ty divákům nedopřál hlavní arbitr, když v 90′ k úžasu všech na stadionu odpískal, vzhledem k povaze jím řízeného celého utkání naprosto nesmyslný pokutový kop pro domácí, za naprosto běžný kontakt dvou hráčů v pokutovém území! To že se jednalo o naprosto minimální kontakt. který nijak neovlivnil hru, také popsal v zápise o utkání. Pokutový kop proměnil Mrázek a domácí tak vyhráli 2:1! Hrálo se pak ještě minutu a rozhodčí utkání rychle ukončil, přesto že došlo v prúběhu utkání mj. ke střídání a ošetřování brankáře, které trvalo zhruba pět minut. Samozřejmě, že hostující hráči po utkání cítili křivdu, protože vzhledem k počtu šancí mohli myslet dokonce na vítězství, ale to je fotbal…Bohužel v Rynholci to začíná být pro nás pravidlem. Nedávno nás zde „vyřídil“ jiný nechvalně proslulý exot s píšťalkou pan Brejník, ten však naprosto opačným způsobem , ten nám vyhodil dva hráč do dvacáté minuty a bylo hotovo, nyní to bylo o to bolestivější, že se nedalo již nijak reagovat.. Přesto je potřeba náš tým pochválit za výkon, kdy v poslátané sestavě byli domácím v tomto utkání určitě více než vyrovnaným soupeřem.

branky: Mrázek 2 – Polášek R

sestava hostí: Kollmann (Topinka) – Vodrážka M, Polášek R, Helebrant, Ivančík-Přibík, ProcházkaJ,Hlavsa, Blecha – Černý, Holík (Sládek)