Cenná výhra nad Jesenicí

Po velmi nepodařeném vstupu do jarní části sezóny v Pavlíkově,nastoupil náš celek na domácím hřišti proti třetímu celku tabulky Jesenici opět v improvizované sestavě (chyběli Procházka,Karas,Helebrant,M.Telvák),ale se zcela jiným nasazením a chutí ke hře.Úvod patřil našemu celku a během 13-ti minut jsme měli 3 výborné střelecké příležitosti.Nejprve v 8´mířil nad branku T.Vodrážka,v 11´zachytil P.Telvák gólmanovu rozehrávku a zkusil jej přelobovat,míč však skončil těsně nad břevnem a ve 13´střílel o milimetry vedle levé tyče z trestného kopu opět T.Vodrážka.Po čtvrthodině hry zahrozili hosté,a to dost výrazně,naštěstí Jeníček v tísni mířil z 8 metrů jen doprostřed branky.V 19´přestřelil hostující branku T.Vodrážka a ve 22´stejný hráč ve velmi nadějné pozici nastřelil nohy hostujícího gólmana.Ve 29´našel Hlavsa nádhernou přihrávkou nabíhajícího Jiránka,ale tomu míč v rozhodující chvíli uskočil od nohy a ze zakončení nebylo nic.Od této chvíle se hra zcela vyrovnala,míč putoval od vápna k vápnu,ale vyložené šance nepřicházeli ani na jedné straně.Tečku za první půli tak udělal pohotovou střelou P.Telvák,ale míč skončil metr nad břevnem.

Také druhý poločas začal aktivněji náš tým a hostující gólman musel ve 47´na zem,aby u pravé tyče zlikvidoval pokus P.Telváka.V 54´minul naši branku v nepřehledné situaci Pfeifer.Přišla 57´ a v ní z vlastní poloviny zatáhl míč k soupeřově šestnáctce Pakši,přesným centrem našel T.Vodrážku a ten netradičně hlavou do protipohybu gólmana rozhýbal ukazatel skóre – 1:0.Po hodině hry mohl stejný hráč skóre navýšit,ale jeho dělovku hostující gólman dokázal vyrazit.A za dvě minutky bylo vyrovnáno.Náš tým se přesvědčil,že nechat prostor Jeníčkovi se nevyplácí.Hostující kanonýr si pohrál s gólmanem i na malém vápně skluzujícím Pakšim a poslal míč do prázdné branky-1:1.Hrál se fotbal od jedné branky ke druhé a oba týmy chtěli vstřelit rozhodující branku.V 68´ vystihl rozehrávku hostů M.Sládek a rychle jej předal T.Vodrážkovi.Ještě s P.Telvákem se ve trojici řítili na 2 hostující obránce,ale T.Vodrážka si s nabídnutou šancí neporadil a ztroskotal na stoperovi.Rozhodnující okamžik přišel v 79´,když po levé straně prošel do velkého vápna T.Vodrážka a krásnou přihrávkou na malé vápno vybídl ke skórování M.Sládka,který doklepl míč do prázdné branky-2:1.Závěrečná desetiminutovka donutila naše hráče vyhrabat i zbytky sil a výborně zvládnutou defenzívou nepustit soupeře do žádné vyložené šance.Po velmi bojovném a zodpovědném výkonu náš celek porazil třetí tým tabulky a získal 3 velmi cenné body.

Sestava:Fiedler-Ličman,M.Vodrážka,Pakši,Prchal-M.Sládek(83´T.Pavlíček),M.Polášek,Hlavsa,Jiránek-P.Telvák,T.Vodrážka

Rozhodčí:Kaválek-Titlbach,Sedláček

ŽK:M.Polášek-Brda a ????