Cenná výhra nad Mšecí

V dalším kole nejvyšší okresní fotbalové soutěže přivítal domácí tým průběžně druhý celek tabulky, kterému se však na jaře příliš nedaří. Ani domácí  nehrají  v nijak oslnivé formě a tak nikdo nevěděl jak se bude zápas vyvíjet. Aktivněji začali domácí a již ve 4′ vyslal Hlavsa, hrající netradičně uprostřed zálohy, Topinku ten však v ideální pozici vyslal jen slabou střelu se kterou neměl Kolek problémy. To v 8′ již musel proti tvrdé ráně Černého z 18 metrů předvést veškeré své umění! Ovšem o minutu později to již bouchlo – to se totiž Černý objevil naprosto sám před hostujícím golmanem, přesto ještě přihrál nezištně, po skoro roční odmlce pro velké množství absenci v domácím týmu vypomáhajícímu M. Poláškovi, a ten oslavil svůj návrat stylově – vedoucím golem domácích 1:0! Ve 12′ se přiznal Hlavsa, k teči a rohovému kopu pro hosty, po kterém musel po střele hostujícího hráče z 19 metrů předvést mimořádný zákrok i Fiedler! Pak se hra uklidnila s několika hodně nepřesnými pokusy hostí z uctivé vzdálenosti od domácí svatyně. Nejblíže golu byli nakonec opět domácí, když Topinka hlavou posunul na Poláška M, který však z voleje v těžké pozici mířil nad hostující branku!

Druhý poločas začal tak jak skončil první – velkou šancí domácích v 50 minutě. To z trestného kopu centroval, dnes na stoperu skvěle hrající Polášek R., ale Helebrant v akrobatické pozici přestřelil! V 55¨si vybral slabší chvilku Fiedler a špatnou rozehrávkou dal šanci hostům, ti však v tutové šanci mířili vedle tyče jeho branky! A tak platilo pořekadlo nedáš-dostaneš a v 56¨vybojoval míč Polášek M. vysunul Procházku J. jenž našel Černého a ten prostřelil Kolka v brance hostí 2:0! A hektické minuty pokračovaly! Hned o další minutu později Polášek M, vysunul Černého do samostatného úniku, ten obstřelil Kolka ovšem míč minul o centimetry brankovou konstrukci! Zřejmě  by bylo hotovo…naopak  ale, málem přišlo hned za další minutu snížení, když po kombinační akci musel skvěle zasáhnout Fiedler, který  byl po tomto zákroku ošetřován a dohrával jen s největším sebezapřením…což se zřejmě projevilo v 62′, kdy prudkou střelu z 25 metrů jen tělem ztllumil pod sebe, ovšem dobíhající Heller míč uklidil do branky 2:1! To hosty nakoplo a začali získávat čím dál větší převahu což však byla voda na mlýn pro rychlé protiútoky domácích. V 66′ si po přihrávce od Poláška M. navedl míč Topinka, ale jeho skvělou střelu k tyči z poza vápna vytáhl Kolek na rohový kop! V 68′ moho být opět zřejmě definitivně rozhodnuto, když Sládek poslal do samostatného úniku rychlonohého Černého ovšem ten ani tentokrát tutovku nevyužil! Poté v rozmezí několika minut mohl jít Černý opět několikrát sám na brankáře, ale vždy ho zastavil praporek pomezního rozhodčího a minimálně jednou se o ofsajd určitě nejednalo…Přestože, měli hosté v závěru chvílemi drtiví tlak obrana domácích pracovala na jedničku a hosty příliš do šancí nepouštěla a tak za zmínku stojí jen hlavička Chláda nad a zejména obrovská šance po střele z 12 metrů ze 77 minuty při níž však opět prokázal své kvality Fiedler a skvělým zákrokem odmítl vyrovnání! A tak si domácí připsali nakonec zasloužené a velice cenné vítězství po kolektivním a bojovném výkonu celého týmu. Bohužel zdravotní stav některých hráčů, s přihlédnutím k již tak velké marodce, nevěstí před dalším utkáním na neoblíbené umělce na hřišti rozjetého Rynholce nic dobrého…Ještě slovo k hlavnímu rozhodčímu Krejsovi. Bylo vidět, že píská třetí ligu a utkání zvládl naprosto suverénním způsobem.

branky: Polášek M, Černý – Heller

sestava domácích: Fiedler – Polášek R, Vodrážka M, Ivančík, Helebrant – Hlavsa, Procházka J, Kohler (Sládek),Polášek M – Černý, Topinka (Fiala)