Další tříbodová výhra

FC Po Olešná – SK Lány 4:1(2:0) Branky:6´,65´ a 66´T.Vodrážka,28´Pakši-57´Reichl

Ve třetím kole zavítalo na Olešné mužstvo z Lán,tedy tým,který momentálně prochází generační krizí a v jehož sestavě nastupuje mnoho čtyřicátníků.Záměrem proto bylo na soupeře vletět a pokusit se vstřelit rychlou branku.První šanci k tomu měl navrátilec do sestavy T.Procházka,ale jeho střela ze 12 metrů skončila jen v náručí gólmana.V 6´již byla mise splněna.T.Vodrážkou zahrávaný trestný kop z levé strany nikdo ve velkém vápně netečoval a tak míč skončil přesně u pravé tyče v síti hostující branky-1:0.V 8´zahrozili hosté,ale střela z nadějné pozice skončila na boční síti.Ve 12´skvěle zakombinovala trojice Šutera-T.Vodrážka-P.Telvák a pohotovou střelu posledně jmenovaného vyškrábl z pod břevna brankář na roh.O minutku později servíroval Ličman přesný centr za obranu na kopačky T.Procházky,ale ten si sám před brankářem míč špatně zpracoval a vracející se obránci mu jej vzali.Ve 28´dostal míč do běhu opět aktivní T.Procházka,běžel zprava sám na gólmana,který jeho střelu vyrazil tak nešťastně,že dobíhající Pakši neměl problém hlavou míč uklidit do sítě-2:0.Po půlhodině hry mohli hosté snížit,ale Fiedler včasným vyběhnutím soupeři šanci zmařil.Hostující hráč zůstal po čelním střetu s naším gólmanem otřesený na trávníku,naštěstí bez vážnějšího zranění.Ve 37´zkusil štěstí z minimálně 30 metrů T.Vodrážka,ale jeho dělovka z trestného kopu skončila o milimetry nad břevnem.Málo vídanou situaci předvedl ve 41´Šutera.Po ideální přihrávce od T.Procházky obešel hostující stopera a nacházejíc se na malém vápně sám před zkoprnělým gólmanem poslal míč snad 10 metrů mimo branku.

Do druhého poločasu vstoupil náš celek absolutně nekoncentrovaný a hosté naši lekhovážnost potrestali.Nejprve v 52´unikl obraně Reichl,aby jej Pakši na hranici šestnáctky atakoval.Dle hlavního rozhodčího nedovoleně a ve velkém čtverci.Sudí na popud pomezního situaci nakonec vytáhl za vápno,ale Fiedler musel předvést bravurní zákrok,aby střelu k levé tyči vytěsnil mimo branku.Ani toto varování náš celek neprobudilo z letargie.A tak přišel zákonitý trest.V 57´si Reichl bez povšimnutí našich hráčů zpracoval míč na penaltovém puntíku a poslal jej přesně k pravé tyči-2:1.Za minutu mohlo být dokonce vyrovnáno,ale Fiedler opět výborně zasáhl.Po této situaci se naši hráči konečně probrali a začali předvádět hru,kterou se prezentovali v prvním poločase.V 62´ještě Pakši po pěkné kombinaci hlavičkoval nad branku,ale v 65´již bylo opět veseleji.P.Telvák potáhl míč po levé straně,vnikl do šestnáctky(myšleno velkého vápna),nezištně nahrál pod sebe T.Vodrážkovi a ten poslal míč potřetí do hostující sítě-3:1.Když ihned o minutu později J.Procházka vyvezl míč od vlastní branky a parádní přihrávku našel rozeběhnutého T.Vodrážku,který unikl obraně a přesnou střelou k pravé tyči navýšil skóre na 4:1,byl osud utkáví zpečetěn.V 72´se krásnou střelou předvedl P.Telvák,míč však skončil těsně vedle levé šibenice.V závěrečné čtvrthodince mohl skóre ještě navýšit T.Vodrážka,ale jednou jej vychytal hostující gólman a podruhé mířil mimo branku.Hosté se již nezmohli na kloudnější akci a tak si náš celek připisuje do tabulky zasloužené 3 body,ale s varováním prohospodařené úvodní čtvrthodiny druhé půle…..

Sestavy:FC – Fiedler-Staněk,Hlavsa,Pakši,Ličman-Jiránek(60´Karas),T.Procházka(75´Kandler),P.Telvák,J.Procházka-T.Vodrážka,Šutera

Lány – Novák-Loskot J.,Dudášik P.,Krátký,Rajgl P.,Rajgl M.,Rajgl D.,Dolák,Švolba,Reichl,Keller (střídali Putík,Loskot V.,Čapek,Jirava)

Rozhodčí:Titlbach-Švácha,laik

ŽK: 0 – Krátký J.