Drama se šťastným koncem pro domácí

NEUVĚŘITELNÝ KOLAPS V ZÁVĚREČNÝCH MINUTÁCH PŘIPRAVIL HOSTY O VÍTĚZSTVÍ

OHNIVEC MĚSTEČKO – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ 3:2, (0:2)

Před bezmála dvoustovku diváků se v dalším kole nejvyšší okresní soutěže potkali týmy, které uzavírají tabulku. Po úvodní otukávací desetiminutovce se v prvním zakončení předvedl domácí špílmachr Urban, jeho pokus však skončil na boční síti. O dvě minuty později mohlo udeřit na opačné straně, ale střelu Hlavsy po závaru před domácí brankou skvěle zneškodnil Abrahám! V 15′ pokus Černého mířící do šibenice opět skvěle vytáhl nad břevno ochránce domácí svatyně! V 18′ musel své umění předvést i Procházka P. v brance hostí, jenž vyrazil „bombu“ Šnídla ze skoro nulového úhlu! Ve 23′ agilní Polášek M. skvělou křížnou přihrávkou vysunul svého bratra Poláška R. jenž si v pozici sám na brankáře poradil filigránsky a lehkým dloubáčkem dostal hosty do vedení 0:1! Ve 28′ mohl Polášek R. přidat další branku, ovšem jeho tečovaný pokus z trestného kopu mířil těsně mimo levou tyč! Ovšem o minutu později už se hosté radovali, když po krásné akci Poláška M. s Vrbatou byl druhý jmenovaný sražen v pokutovém území a z nařízeného pokutového kopu se Vodrážka T. nemýlil 0:2! Poté se poločas dohrával již bez většího vzrušení.
Podobně začal i ten druhý a nic nenasvědčovalo tomu co se bude dít…Když v 62′ domácí Tvrz uviděl za zákrok na Černého červenou kartu vypadalo to, že hosté už tento zápas nemohou ztratit a v poklidu si dojdou pro tři body. Opak byl však pravdou…Prvním varováním byla 65′ . kdy Procházka musel likvidovat tutovku Šnídlovi! Na druhé straně o minutu později mohl definitivně rozhodnout Polášek M. jenž postupoval sám na domácí branku, ale zakončení mu na nerovném terénu skočilo a byla z toho jen slabá střela do brankáře! Dalším okamžikem , který mohl definitivně určit ráz utkání , byla situace ze 68′ kdy Černý mohl jít úplně sám na brankáře , když přebíral míč do běhu ještě na své polovině hřiště , ovšem ne jen v tomto případě, ho zastavil praporek , po celý zápas, mírně řečeno nepřesného domácího lajckého pomezního Gebharta! Černý si mohl frustraci vynahradit o několik okamžiků později, ale jeho prudkou ránu ze 22 metrů Abrahám vyrazil! Naopak byli to domácí, kdo se v 72′ mohli radovat z golu po pěkné kombinační akci na jejímž konci byl Prokop 1:2! A na pořádné drama bylo zaděláno. V74′ mohl dostat opět do dvougolového vedení hosty krásnou střelou z voleje Polášek R. to by ovšem nesměla mířit těsně nad břevno domácí branky! Poté však začali pomalu přebírat iniciativu domácí fotbalisté a ukázali, že na malém hřišti není rozdíl jednoho hráče v poli až tak znát. Přesto to už skoro vypadalo, že hosté si odvezou tři body. Dvě minuty před koncem si však zkušený harcovník Šnídl hodil v pokutovém uzemí míč podél Kašpara a ten ho fauloval – penalta- tu sám postižený suverénně proměnil 2:2! To však nebylo vše. V92′ si vypili kalich hořkosti hosté až do samotného dna, když se jejich kapitán Hlavsa při snaze odkopnout centrovaný míč neštastně trefil do vlastní branky 3:2! A v ohnivec areně se slavilo jak kdyby domácí vyhráli Ligu Mistrů. Hosté si utkání prohráli naprosto sami a domácí tím, že ani za nepříznivého stavu pár minut před koncem, utkání nezabalili byli odměněni ziskem tří důležitých bodů. Takový je ale někdy fotbal, pro někoho krutý a v druhém vyvolá euforii. Každopádně 200 diváků v Městečku se fotbalem bavilo a o tom to nakonec je.

branky: Prokop, Šnídl P, Hlavsa vl. – Polášek R, Vodrážka T.

sestava hostů: Procházka P.- Vodrážka T, Bučák, Kašpar, Ivančík (Přibík) – Hlavsa, Polášek M, Procházka J,Vrbata – Polášek R, Černý