Důležitá výhra v Pustovětech

SOKOL PUSTOVĚTY – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ   1:3, (0:1)

branky: Peták – Křivánek 2, Procházka J.

Po vítězném zápase s Kněževsí chtěli fotbalisté  Olešné potvrdit bodový zisk i na hřišti Pustovět v 5. kole okresního přeboru.

A vstup do utkání, ve kterém se museli mimo jiných obejít i bez svého elitního snajpra Vodrážky, jim vyšel na výbornou. Běžela teprve první minuta utkání, když Vrbata pláchnul po pravé straně, posunul míč Topinkovi jenž už neměl příliš prostoru k přesnému zakončení a tak byl v souboji úspěšnější domácí golman, ale jím vyražený míč pohotově uklidil z dobrých 20 metrů do odkryté branky Procházka 0:1! Hosty však jakoby vstřelená branka spíše ukolébala, než nabudila a díky zbytečně kombinované rozehrávce se domácí dostávali do nebezpečných pozic. V 5′ se pustovětští dostali poprvé do velké šance a hlavička jednoho z hráčů skončila na Fiedlerově tyči! Ve 12′ zahrávali domácí trestný kop ze strany hřiště a další hlavičkový pokus musel bravurním zákrokem zlikvidovat Fiedler! Zhruba od 20′ minuty olešenští hru v zadních řadách zjednodušili a nepouštěli již soupeře do šancí. Naopak ve 29′ mohli navýšit své vedení, když se po centru Poláška R. dostal do zakončení Laki, ale jeho pokus z první v skončil těsně nad brankou Matějovského! Ve 34′ vyzkoušel pozornost domácího golmana  Polášek R. střelou z trestného kopu ze 30 metrů.  V závěru poločasu pak měli hostující fotbalisté jedinečnou šanci dát soupeři branku do šatny, když po jednoznačném faulu Matějovského na Vrbatu, dostal příležitost k zahrávání pokutového kopu Polášek R. Ten však dal vyniknout jen strážci domácí svatyně, který jeho pokus zneškodnil!

Druhý poločas začal tak jako první , když ve 48′ vysunul Procházka ideálně Křivánka, jenž ukázkově přehodil z 22 metrů vyběhnuvšího Matějovského 0:2! Nebýt neproměněné penalty bylo po zápase…V 52¨mohl i tak navýšit vedení olešenských Vávra, ale jeho technický pokus skončil vedle levé tyče. Poté začali přebírat pomalu iniciativu domácí ve snaze opět se dostat do zápasu a v 54′ se jim to po rohovém kopu málem podařilo, ovšem hlavička nestárnoucího Knapa skončila těsně vedle levé tyče! V 66′ předvedl Fiedler během několika vteřin dva úžasné zákroky, když nejprve zlikvidoval tutovku z bezprostřední blízkosti, aby hned nato po odraženém balonu vytáhl dělovku z 20 metrů z pod břevna! Fantazie. Bohužel čisté konto nemohl udržet déle, protože v 70′ využil svého postavení mimo hru Peták a snížil , přes velké protesty hostí, na 1:2! A o dvě minuty mohlo být vyrovnáno, ale Petákova hlavička zatřásla pouze břevnem Fiedlerovi svatyně! I přes evidentní snahu domácích o vyrovnání však již olešenští další harakiri nedopustili a soupeře již do žádných vyložených šancí nepouštěli. Naopak v 90′ si po tvrdém zákroku na střídajícího Přibíka těsně před pokutovým územím, vzal míč zkušený harcovník Křivánek a nádherně zahraným trestným kopem do levé šibenice Matějovského brány definitivně rozhodl o tom, že tři body poputují na Olešnou 1:3! Hosté si tak před těžkou serií zápasů připsali důležité tři body na hřišti velice srdnatě bojujícího týmu Pustovět.

sestava hostí: Fiedler-Polášek R., Hlavsa, Laki, Vrbata (Zadnevulytsia) – Procházka J, Helebrant,Křivánek,Bučák – Topinka (Polášek M.), Vávra (Přibík)