FC JESENICE – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ 2:2 , (2:0)

V posledním kole okresního přeboru zajížděl náš tým na krásný pažit do Jesenice. V utkání šlo o přímý souboj o konečné páté místo v tabulce. Hostující tým měl opět velké problémy se složením sestavy a při absenci Sejpky, Černého, Vodrážky M.,Ličmana,Tekváka a Pakšiho musela řada hráčů nastoupit i přes zdravotní handicap a s velkým sebezapřením. A první poločas toto rozpoložení obou týmů také potvrzoval. Domácí byli mnohem pohyblivější a postupem času si začali vytvářet i vyložené šance a ve 24′ přetavil jednu z nich v první gol domácí kanonýr Jeníček 1:0! O čtyři minuty opět stejný hráč vyslal nepříliš povedenou střelu, kterou by Fiedler v klidu zlikvidoval, kdyby nepřišla nešťastná teč hostujícího kapitána Hlavsy 2:0! Domácí mohli své vedení v následujících minutách několikrát navýšit a zřejmě rozhodnout definitivně o osudu utkání, ale když ani po neúspěšném pokusu o ofside systém ze strany hostí a správném posouzení ze strany hostujícího laického rozhodčího Topinky, kdy se řítili tři domácí hráči na nebohého Fiedlera nedokázali tohoto hrdinu prvního poločasu překonat, tak bylo skoro jasné, že dnes už gola nedají…Jedinou šancí hostí v prvním poločase byl pokus Poláška M, který však nastřelil při samostatném uniku domácího golmana. Po důrazném pohovoru o poločasové přestávce nastoupili do druhého poločasu úplně jiné týmy…hosté začali lépe kombinovat a zvýšili pohyb a aktivitu a najednou dostávali domácí do neřešitelných situací. Již v 49′ mohl snížit Polášek R. , ale jeho křížná střela mířila těsně mimo brankovou konstrukci! V 52′ po krásné kolmici tentýž hráč z očí do očí brankáři napálil míč do břevna! V 60′ po dalším ideálním vysunutí tohoto hráče, postupoval sám na brankáře , ale v rozhodující moment si balon předkopl a domácí brankář u něho byl dříve. V 68′ se ale již hosté dočkali zaslouženého úspěchu, když Procházka J. z dobrých 25 metrů napřáhl a nechytatelnou ranou dostal hosty opět do zápasu 1:2! A za další dvě minuty bylo vyrovnáno, když po další pohledné akci běžel sám na golmana Polášek M. a svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči 2:2!  V 75′ mohlo být na straně hostí ještě veseleji, když pro změnu postupoval zcela sám na bránu střídající Zadák, ale jeho pokus o přehození bravurně zlikvidoval strážce domácí svatyně! Domácí byly v těchto chvílích zcela konsternováni , ale to co se dělo v posledních 10 minutách byl už smutný příběh…V 80 minutě předskočil na půlce hřiště Procházka domácího hráče  jenž ho trefil do paty, náš hráč tuto situaci ustál a z voleje nádherně přehodil brankáře. Radost hostujícího týmu z naprosto regulérního golu a otočení skore však  nepochopitelně utal falešný zvuk píšťalky hlavního rozhodčího, který odpískal faul našemu hráči…Naprostou frustraci hostujícího týmu však přinesla 83′ , když vybojoval míč Majba a spolu s Poláškem R postupovali sami na posledního obránce domácích. Majba správně načasovanou přihrávkou našel svého spoluhráče, kterýse odpoutal od stopera následně nasadil kličku domácímu brankáři a v době, kdy míč putoval do opuštěné domácí svatyně na povel domácího stopera zvedl,po celýzápas naprosto neobjektivní domácí laický rozhodčí praporek na znamení nesmyslného ofsidu…!.Takže přesto, že hosté vstřelili 4 naprosto regulerní goly proti dvěma domácím skončilo utkání 2.2…V následném penaltovém rozstřelu už hostím pod dojmem událostí z posledních minut chyběla chut i koncentrace a tak se z plusového bodu radovali domácí. Přesto náš tým udržel pátou pozici a může tak hodnotit sezonu i přes velké problémy v závěru soutěže, kdy řada hráčů laborovala se zraněními a pracovním zaneprázdněním pozitivně a výkon z druhého poločasu dnešního utkání naznačil, že pokud se podaří tým ještě vhodně doplnit a hráči se dají zdravotně do pořádku nemusí se následující sezony bát.

branky : Jeníček, Hlavsa vl.-Procházka J, Polášek M

diváků 80

sestava hostí: Fiedler-VodrážkaT, Hlavsa,Karas, Ivančík (Zadák),-Kohler,Procházka J,Polášek M,Helebrant – Polášek R, Majba