FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – SK LÁNY 1:4 , (0:1)

Za krásného počasí, před návštěvou více jak stovky diváků, přivítali domácí lídra okresního přeboru SK Lány. Bohužel náš tým se musel obejít bez několika opor ( Procházka J., Telvák,Ličman k nimž se na poslední chvíli z pracovních důvodů přidali i Vodrážka M, a Pakši) z těchto důvodů tak museli nastoupit i zdravotně indisponovaní hráči Polášek M, Hlavsa, Helebrant, Majba a Ivančík, kteří hráli jen s velkým sebezapřením…Přesto se vstup do utkání domácím vydařil a zatlačili svého soupeře do těžké defenzivy. Již ve 3′ Polášek R. z tr. kopu orazítkoval tyč hostující svatyně! O 2 min. později jeho pokus nůžkami zneškodnil pozorný brankář. Poté se hrál půl hodiny vyrovnaný zápas s mírnou převahou domácích. Bohužel pro ně ve 29′ po ztrátě míče v útočné fázi, hosté předvedli ukázkový protiútok na dva doteky a rychlonohý Balík dostal hosty do vedení 0:1. To byl vzhledem k dosavadnímu průběhu, pro domácí, šok z čistého nebe. Poté se pokračovalo opět mírnou aktivitou domácích, což mohlo přinést ovoce ve 39′, ale pohotová pumelice Poláška M. z poza vápna mířila těsně nad břevno! A tak nakonec mohli přidat druhý gol do šatny opět hosté, kdy ve 44′ z úhlu mířil hostující útočník jen do břevna a ani následující dorážka nemířila mezi tři tyče!
Po celkem ležérním prvním poločase ze strany největšího aspiranta na postup do krajské soutěže, ve druhém poločase přeci jen přidali hosté na aktivitě a již ve 49′ mohli své vedení navýšit, ale opět netrefili Fiedlerovu svatyni. V 59′ však již díky Humrovi hosté své vedení navýšili 0:2. V té době se zdálo , že je o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Ovšem tři minuty poté se do vápna vřítil Sejpka, kde byl evidentně faulován a následoval pokutový kop. Ten proměnil Polášek R. a utkání opět zdramatizoval 1:2!. A v 68′ mohlo být ještě veseleji – Majba nahrál na vápno zcela volném Černému, ale ten netrefil ideálně míč…a tak se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš a o minutu později zakončil povedenou akci hostí Balík 1:3! O min. později mohl opět zdramatizovat průběh utkání Sejpka, ale v těžké pozici hlavou branku netrefil. A tak definitivu zápasu dal v 79′ prudkou hlavičkou Reichl 1:4. Poté již domácí zdecimované mužstvo nenašlo sílu více odolávat hostujícímu týmu a tak ho většího debaklu zachránil ještě dvěma skvělými zákroky Fiedler. Hosté sice nepředvedli nějaký super výkon, ale nakonec si připisují tři body zcela po zásluze. Nutno ještě podotknout, že utkání odřídila naprosto s přehledem trojice arbitrů Aksamit, Strouhal, Švácha.

branky: Polášek R,- Balík 2, Humr, Reichl

sestava domácích – Fiedler-Vodrážka T, Hlavsa, Helebrant, Ivančík (Gloser),- Polášek M, Majba (Zadák), Karas, Sejpka-Polášek R, Černý