FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ -SK LIŠANY 2:3p.k.

V 11. kole OP přivítali naši hráči v derby zápase tým Lišan. Domácí chtěli navázat na výkon ze Senomat a to se jim zpočátku dokonale podařilo. V 1´ ještě hlavička Hlavsy po rohu nenašla prázdnou bránu Řepkovy svatyně, ale o dvě minuty později vysunul J.Procházka zkušeného harcovníka Zadáka, ten oklamal obránce hostí a střelou z poza vápna vyslal jedovku, kterou hostující golman dokázal jen vyrazit a dobíhající Polášek R. uklidil míč za jeho záda 1:0! V 5´ opět J.Procházka vysunul Poláška R. a ten ze 22 metrů poslal pumelici nad. Domácí v podstatě nepůjčovali soupeři míč a nepustili ho za půlící čáru, ale šance si dnes vytvářeli hodně těžce. Největší přišla ve 24´ , ale domácí kanonýr P10 místo přihrávky zcela volnému Černému volil nepřesné zakončení. Ve 30´ přišla výrazná komplikace pro domácí v podobě nezaviněného zranění agilního Sejpky, pro kterého podzimní část sezony skončila…Bohužel od těchto chvil dominance Olešenských hráčů skončila a byly to hosté, kteří mohli skórovat. Nejprve ve 34´ Fiedler musel likvidovat střelu z úhlu a o čtyři minuty později domácí brankář skvěle zasáhl proti tutovce hostujícího Jelínka a další výborný zákrok musel předvést po následujícím rohu… A tak se výsledek se do poločasu již nezměnil .
Ovšem vstup do druhého poločasu , se na rozdíl od úvodu utkání ,domácím nepovedl. Hned po příchodu z kabin poslali hosté přetažený centr do vápna domácích, kde Helebrant netrefil ideálně míč a ten se štastně odrazil k hostujícímu Jelínkovi, který nabídnutou šancí nepohrdl 1:1…Domácí však nesložili zbraně a neštastník z předchozí minuty ve snaze odčinit svoji minelu poslal centr na hlavu P10, ale ten v záklonu branku přestřelil. V těchto momentech se hrál fotbal nahoru dolu se snahou obou mužstev strhnout vedení na svou stranu. V 51´vyzkoušel pozornost Řepky domácí J. Procházka. v 53´ mohli jít do vedení hosté, ale jejich zakončení ve velké příležitosti bylo nepřesné. A tak to přišlo na druhé straně-R.Polášek v těžké pozici na dlouhou nohu dokázal vystřelit tak nebezpečnou střelu, že ji hostující golman nedokázal udržet v rukavicích a Roman Zadák pohotovým zakončením dostal domácí do vytouženého vedení 2:1! Bohužel v 67´ jsme opět o vedení přišli, kdy hosté udeřili podruhé 2:2… Od této branky domácí přikládali pod kotel, ale opět jako v minulých zápasech umřeli na neproměnování šancí…Nejprve v 71´skončila střela R. Poláška na brankové konstrukci! V 74´po centru Černého opět domácí kanonýr Polášek z voleje ve vyložené pozici mířil nad branku hostujícího golmana! V 79´Majba ideálně vysunul Poláška do stoprocentní tutovky, kdy Řepka v brance hostí čekal kam mu domácí kanonýr uklidí míč. Tomu však nebylo souzeno a míč poslal místo do branky do rukou již ležícího golmana!! Snahu domácích o vstřelení rozhodující branky využívali hosté k rychlým protiutokum a v 81´ mohli strhnout vedení na svou stranu oni, ale jejich šance opět nemířila do prostoru brankové konstrukce. Snaha domácích se v posledních minutách měnila v křeč a přes řadu centrů do vápna se již nedokázali golově prosadit a  poslední šancí byla hlavička Černého z několika metrů nad…A tak utkání skončilo nerozhodně 2:2. V následujícíh pokutových kopech byli nakonec štastnější hosté a vezou si domů i plusový bod navíc.V rozstřelu stojí jen za připomenutí vzájemný střelecký souboj obou brankářů, kdy celý stadion doslova roztleskal penaltový pokus Fiedlera, který zastínil i světoznámý pokutový kop Tondy Panenky ze 76, kam se Tonda hrabe toto byl dloubáček jak má být.O osudu pokutových rozstřelů rozhodla neproměněná pětka smolaře dnešního utkání Luboše Helebranta. Našim hráčům není třeba co vyčítat snaha i nasazení nechyběli, ale dnes postrádali lehkost z minulého utkání. Je to fotbal , stále platí, že v dosavadním průběhu soutěže nás fotbalově přehráli jen Lány, ve většině utkání jsme doplatili vyloženě na neproměnování šancí,přestože máme třetí nejvýše nastřílený počet branek v soutěži, ale to se může změnit každým zápasem. Ted je potřeba se připravit na utkání na hřišti vedoucí Traverzy ze Hředel a neodevzdat kůži zadarmo.

branky domácích : Polášek R, Zadák