FC PO OLEŠNÁ – SK BĚLEČ 5:6 , (1:2)

Za naprosto odlišného počasí než před týdnem sehrál náš tým na UMT v Rakovníku druhé přípravné utkání. Bohužel i v tomto zápase převedl náš tým úplně stejný a nutno říci že velice naivní výkon s přívlastkem „den otevřených dveří“…Přesto, že se hrálo 80 procent zápasu na polovině soupeře výsledkem je další prohra…Již během první čtvrthodiny si hosté z kladenska vytvořili čtyři velké příležitosti a jen díky skvělým zákrokům Fiedlera a nepřesnosti hráčů Bělče byl stav bezbrankový. A tak překvapivě udeřili Olešenstí po ose Helebrant-Vodrážka T. – Polášek M. posledně jmenovaný otevřel skore utkání 1-0. Ovšem ani to naše hráče nenakoplo a po dalších dvou útocích do zcela otevřené obrany v rozmezí 25´ a 32´ minuty soupeř výsledek otočil ve svůj prospěch 1:2…Až poté se připoměli i naši fotbalisté – nejprve ve 35´ vyrazil skvěle z pod břevna golman soupeře dělovku Vodrážky T. ze 20 metrů a ve 39´ po další povedené ráně z dálky z kopačky Majby, nedokázal vyražený míč brankářem hostí z dorážky M. Polášek propasírovat do brány!
Ve druhém poločase již byla převaha našeho týmu co se týče držení míče zřetelná leč naprosto bezzubá, ovšem po zahozených šancích Sejpky a R. Poláška dali po dalším protiútoku do zcela otevřené obrany další gol bělečští a to mohli přidat další dvě branky v 56´a 60´, ale jen vinou nepřesného zakončení se stav ještě nezměnil…až v 67´ jakým způsobem ho docílili by bylo nošením dříví do lesa…1:4! V 71´ se přeci jen prosadili i Olešenští, když velice aktivní M. Polášek, ukázkově přeloboval brankéře hostí.2:4. A když v 75´ Telvák po nezištné přihrávce od Helebranta snížil na 3:4, zdálo se že můžeme s celkovým výsledkem ještě něco udělat. Ovšem v bláznivé přestřelce se v 78´ krásně trefil z dálky hostující špílmachr a s pomocí břevna nedal Fiedlerovi šanci 3:5. V 80´ vyrazil hostující golman dělovku Vodrážky T. , ale o minutu později již kapituloval po střele Telváka 4:5…O další minutu opět Vodrážka v tutové šanci jen napálil míč do brankáře a z protiútoku hosté po tečované střele ze 20 metrů odskočili opět na rozdíl dvou branek 4:6..Kdo neviděl neuvěří…V 85´ po bratrské spolupráci snížil opět na rozdíl jediné branky kanonýr z největších Polášek R. 5:6. Ale po skvělém zákroku hostujícího brankáře v 87´ po ráně Poláška R. bylo jasné, že i ve druhém přípravném utkání vyjdeme naprázdno a potvrdíme tak dlouholetou tradici, kdy v zimním přípravném období příliš hrůzu soupeřům nenaháníme…Nezbývá než doufat, že v mistrovských utkáních to bude jiná jízda, ale bude potřeba naprosto změnit přístup k utkáním, zejména co se týče zodpovědnosti jednotlivých hráčů ke hře samotné.

branky : Polášek M. 2, Telvák P. 2, Polášek R