Hosté hráli, domácí dávali branky

TJ ROZTOKY – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ   5:2 , (2:1)

V dalším kole okresního přeboru v kopané zavítal náš celek na hřiště rozjetých Roztok. Hned v první minutě našel Vávra centrem Křivánka, ale jeho akrobatický pokus skončil těsně mimo vingl domácí svatyně! Hosté i nadále diktovali tempo hry a v 8′ po trestném kopu Vodrážky poslal míč za Gloserova záda Polášek R. 0:1! Ve 14′ zlikvidoval Gloser t restný kop Poláška R. z 18 metrů. V 16′ si poradil z dalekonosnou střelou Bučáka. Obrovský tlak hostí pokračoval i nadále! V 16′ vytáhl výborně chytající Gloser senzačním zákrokem trestný kop Vodrážky z levé šibenice své branky! V 17′ se olešenští marně dožadovali odpískání pokutového kopu po ruce domácího obránce. Ve 21′ Topinkovo zakončení hlavou po rohovém kopu mířilo těsně mimo levou tyč! Ve 24′ však přišel pro hosty trest. Po střele Vávry kopali olešenští roh ale po rychlém odkopu roztockých   hlavičkoval na své polovině Hlavsa, ovšem míč se neštastně odrazil od jeho spoluhráče ke zcela volnému Čihařovi a ten prostřelil Procházku 1:1! Probuzený Čihař zahrozil znovu za dvě minuty, ale jeho pokus zpoza vápna tentokrát mířil vedle branky. Poté opět převzali iniciativu hosté a ve 32′ po rohovém kopu a zakončení Topinky už slavili gol, ale proti byl domácí obránce, který na brankové čáře vyhlavičkoval míč a zabránil tak hostům jít do zaslouženého vedení! O dvě minuty potvrdil nemohoucnost hostů v koncovce  Vodrážka, který se po přihrávce Poláška M. řítil zcela sám na Glosera, ale ten opět skvěle zlikvidoval jeho pokus! A tak přišel zákonitě trest na druhé straně po golu Čihaře 2:1! Přesto olešenští dál bušili do domácích, ale spíš jako hluchý do vrat…Ve 38′ našel Procházka centrem v ideální pozici Topinku, ale tomu tentokráte hlavička vůbec nesedla! Naprostý zmar podtrhl v poslední minutě Vávra, kterého zakončení, po ukázkovém vysunutí Hlavsy, skončilo na tyči již překonaného Glosera! Místo toho aby hosté šli do kabin s bezpečným náskokem tak nepochopitelně prohrávali, ale i to se občas stává.

I druhý poločas začal ve stejném tonu a snahou hostí okamžitě se skore něco udělat a málem to vyšlo v 51′ po tečovaném trestném kopu Poláška R.! Bohužel pro olešenské v 52′ přišel opět nepochopitelný zkrat, zapříčiněný naprostým nedůrazem, když si Čumpelík doslova v chůzi dělal co chtěl za netečného přihlížení protihráčů a tak střelou z poza vápna nepohrdl zakončením a to takovým, že se měnilo opět skore 3:1…V 58′ mohl hosty dostat opět Polášek R., ale proti byl opět skvělý Gloser! To už olešenští začali tušit, že je zle  , Výsledkem byl pokutový kop v 64¨‘ za faul Přibíka, kterým Čihař nepohrdl 4:1! To s hosty samozřejmě zamávalo jak psychicky tak fotbalově. V 67′ zlikvidoval Čihařovu střelu z úhlu Procházka. Přesto však olešenští ještě našli poslední zbytky sil když v 73′ po Přibíkově centru zakončoval hlavou Polášek, ale proti byl opět výtečný Gloser! Přesto o minutu později po faulu na Vávru a proměněném pokutovém kopu Vodrážkou musel míč vyndavat ze své sítě 4:2! Definitivní podobu skore dal v 79′ důrazný Špimr, který i díky jasnému faulu na Hlavsu, protlačil míč za Procházkova záda 5:2!…Zrodil se tak vzhledem k průběhu hry naprosto neskutečný a krutý výsledek, ale na druhou stranu byl jen jasným vyústěním toho co se na hřišti dělo. Hosté, hřeší na svou fotbalovou kvalitu, která je nezpochybnitelná, ale bez důrazu v osobních soubojích a v zakončení, bez kolektivního vystupování a s různými neakceptovatelnými vzájemnými excesy na hřišti, ani to nemůže stačit. Domácí v těchto atributech naprosto předčili fotbalovější tým hostí a proto vyhráli zaslouženě . Protože odjakživa se hraje na goly. Ale abychom jen nekritizovali, co se týče koncovky takový zápas občas přijde, že tým nedá gol ani z nejvyloženějších šancí a soupeři spadne do brány všechno. To se může příště zase úplně otočit, ale pokud se zásadně nezlepší ostatní vyjmenované atributy tak to stačit opět nemusí.

branky : Čihař 3, Čumpelík, Špimr – Polášek R, Vodrážka T

Procházka – Polášek R, Hlavsa, Vrbata, Bučák (Zadnevulytsia) – Procházka J, Křivánek (Přibík), Polášek M,Vávra – Topinka (Ivančík), Vodrážka T.