Houževnatý soupeř vydržel jen hodinu

FC Po Olešná-Baník Lubná 5:2 (2:2)

Branky:32´M.Vodrážka vl. 0:1,37´Suchý vl. 1:1,41´Souček 1:2,44´T.Vodrážka 2:2,66´R.Polášek 3:2,81´T.Vodrážka 4:2,84´Hlavsa 5:2

Ke čtvrtfinálovému zápasu okresního poháru zavítal na Olešnou celek Baníku Lubná.Díky vstřícnosti soupeře bylo utkání přeloženo ze soboty na neděli a místo v Lubné se hrálo na Olešné.Od úvodních minut držel náš tým taktovku zápasu ve svých rukouch,ale soupeř hrozil nebezpečnými protiútoky.První střelu vyslal mezi tři tyče R.Polášek,ale trefil jen střed branky.Hosté se do 14´minuty vesměs jen bránili na své polovině,ale hned první střela Trejbala minula těsně pravou tyč naší branky.V 16´trefil pod břevno hostující branky Kandler,ale gólman soupeře byl na místě.V 19´mířil nad břevno po vysunutí od Pakšiho M.Polášek.O minutu později nabil R.Polášek T.Vodrážkovi,ale Pokorný v brance Lubné míč vyrazil na roh.Hosté se připomněli ve 22´a Fiedler měl plné ruce práce.Ve 25´vysunul T.Vodrážka Karase,ten narazil míč R.Poláškovi,ale jeho střela letěla mimo branku.Přes neustálý tlak našeho celku se jako první radovali hosté.Střílený míč do našeho vápna tečoval ve skluzu M.Vodrážka nešťastně mimo dosah Fiedlera-0:1.A v následující minutě stříleli hosté těsně mimo pravou tyč.Ve 36´prověřil soupeřova gólmana T.Vodrážka a ten dokázal s vypětím všech sil vyrazit míč na roh.Po jeho rozehrání hlavičkoval Pakši podél celé branky mimo a R.Poláškem do malého vápna pohotově vrácený míč si Suchý srazil do branky-1:1.Další střelu T.Vodrážky ve 39´opět Pokorný skvěle vyrazil.A tak se hosté po nedůrazu v našem vápně dostali díky pohotové střele Součka ve 41´ opět do vedení-1:2.Ještě před koncem první půle vysunul Pakši M.Poláška,ten přesným centrem našel T.Vodrážku,který poslal míč hlavou přesně k pravé tyči-2:2.

Ve druhém poločase došel hostům dech a víceméně si nevypracovali žádnou slušnou šanci.Ale ani náš celek si dlouho nedokázal vytvořit gólové situace.Až v 65´musel proti střele R.Poláška zasahovat gólman Baníku.O chvilku později si k trestnému kopu ze 20 metrů postavil míč R.Polášek a přesnou střelou k pravé tyči poslal náš tým poprvé do vedení-3:2.Od tohoto okamžiku bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.Náš tým držel míč a hostům postupně docházely síly.Přesto se našemu týmu podařilo rozhodnout až v 81´,když Hlavsa skvěle vysunul R.Poláška a ten předložil míč před prázdnou branku T.Vodrážkovi-4:2.V 84´si ještě na Vodrážkův rohový kop naskočil Hlavsa a hlavou pečetil postup našeho týmu do semifinále okresního poháru-5:2.Stejný hráč zkoušel štěstí ještě v poslední minutě,ale míč skončil po střele ze 25 metrů mimo pravou tyč….

Sestava : Fiedler-Ličman,Hlavsa,M.Vodrážka,Pakši-Kandler(64´Jiránek),R.Polášek,J.Procházka(77´Ivančík),Karas(84´T.Pavlíček)-M.Polášek,T.Vodrážka

Rozhodčí : Špidra-Kučera,Chroustovský

ŽK : 0 – Trejbal,Komín