Kanonáda v Mutějovicích

FK Chmel Mutějovice – FC Po Olešná 1:6 (1:4)

Branky:22´Jůna – 13´,18´,54´T.Vodrážka,4´Helebrant,20´M.Polášek,49´R.Polášek

K dalšímu zápasu OP zajížděl náš celek do Mutějovic,které ještě v minulé sezóně hráli o třídu vyšší soutěž.

Samotný úvod zápasu vůbec nenasvědčoval pozdějšímu vývoji.Domácí drželi míč a snažili se zejména přes aktivního Staňka dostávat do blízkosti Fiedlerovi branky.Jenže jejich snahu utlumil ve 4´Helebrant,který po akci T.Vodrážky s J.Procházkou dokázal po skrumáži ve velkém vápně domácích poslat míč přesně pod břevno Aksamitovi svatyně-0:1.Domácí se sice snažili,ale k žádným šancím to nevedlo.Ve 13´byl na hranici šestnáctky faulován R.Polášek a T.Vodrážka z trestného kopu zamířil přesně k levé tyči-0:2.O minutu později hlavičkoval těsně nad branku po centru T.Vodrážky R.Polášek.V 17´prodloužil Fiedlerův výkop hlavou R.Polášek přesně do běhu T.Vodrážky a ten nekompromisní dělovkou propálil Aksamita-0:3.Ve 20´vysunul Kandler po pravé straně Majbu,ten si poradil s domácí obranou a poté předložil míč před prázdnou branku M.Poláškovi-0:4.Euforii v olešenských řadách trochu utišil ve 22´z tretného kopu Jůna,když prostřelil hladovou zeď a snížil na 1:4.Náš celek dohrál první poločas s vědomím vysokého vedení a celkem v poklidu jej udržel za úmorného vedru až do poločasové přestávky.

Pokud nastupovali domácí do druhé půle se snahou o zkorigování,či zvrat skóre,museli na to brzo zapomenout.Nejprve ve 47´poslal Majba o trochu delší centr na volného T.Vodrážku,aby ve 48´M.Polášek  zamotal hlavu dvěma obránců soupeře a následně posadil přesným centrem míč na hlavu svého bratra Radka.Ten zamířil do protipohybu domácího gólmana a míč zapadl přesně k levé tyči-1:5.V 54´vysunul M.Polášek do úniku T.Vodrážku,který přesnou střelou poslal míč na vzdálenější tyč a zkompletoval hattrick-1:6.Domácí odpověděli povedenou střelou v 59´,ale míč skončil o pár centimetrů vedle pravé tyče.V 68´běžel z úhlu sám na branku Pakši,ale místo zakončení volil přihrávku na T.Vodrážku,který v tísni nastřelil jen gólmana.V 72´mohli domácí přece jen snížit,ale branku netrefili ani z 5 metrů.Závěrečná desetiminutovka patřila zcela našemu celku,který chmelařům víceméně nepůjčil míč.V 85´střílel těsně nad branku Helebrant a v poslední minutě jej napodobil R.Polášek,který od poloviny hřiště obešel 3 domácí hráče a poté z hranice 20 metrů poslal míč nad břevno Aksamitovi branky…….Po výborném výkonu tak náš celek odváží z Mutějovic naprosto zaslouženě 3 body.

Hodnocení:Do zápasu jsme vstupovali s vědomím,že domácí jsou stále bez bodu a budou s tím chtít něco udělat.Bohudík se nám střelecky skvěle povedla první dvacetiminutovka a o osudu utkání bylo rozhodnuto.Zbytek zápasu jsme si taktickým výkonem pohlídali a odvážíme z Mutějovic zaslouženě všechny body.

Sestava:Fiedler:Karas(73´Ivančík),Hlavsa,M.Vodrážka,Helebrant-Kandler(56´Pakši),R.Polášek,Majba(81´T.Procházka),J.Procházka-T.Vodrážka,M.Polášek

Rozhodčí:Špidra-Polívka,Strouhal

ŽK:Sattler-M.Polášek

ČK:Sattler (77´)