Na úvod sezóny prachbídný výkon v Kroučové

Sokol Kroučová – FC Po Olešná 2:0(1:0) Branky : 35´Vajnar , 62´Husák

K úvodnímu zápasu nového ročníku OP zavítal náš celek na hřiště natěšeného nováčka do Kroučové.

I přes množství absencí (bratři Poláškové,Hlavsa,P.Telvák,T.Procházka,Sládek) začal náš celek aktivně a hned ve 2´nastřelil Karasem břevno domácí branky.V 9´střílel po přihrávce Kandlera nad břevno T.Vodrážka a ve 14´přestřelil po vysunutí od T.Vodrážky v hodně nadějné pozici branku vysoko Karas.Tím útočné manévry našeho celku pro první poločas zcela skončily.Domácí se vymanili z tlaku a v 18´nastřelili kapitánem Bohatým levou tyč naší branky.Nadšeně bojující nováček začal postupně přehrávat naše mužstvo a před brankou Fiedlera bylo stále rušněji.Až do 35´se obraně dařilo nebezpečí odvracet,ale právě ve zmiňované minutě dostal na hranici šestnáctky balón přesně na nohu Vajnar a pohotovou střelou poslal míč od pravé tyče do sítě bezmocného Fiedlera-1:0.Těsně před poločasem zlikvidoval Fiedler velkou šanci domácích a poté byl tvrdě na zemi dohrán jedním z dotírajícíh hráčů Kroučové.Na hřišti vzpláli emoce,padlo několik ŽK a sudí Sedláček poslal týmy uklidnit do kabin.

Hlavně na naší straně bylo potřeba schladit hlavy a první minuta naznačila možný úspěch.jenže sražená střela T.Vodrážky z malého vápna byla jen malým náznakem.Domácí hráči byli ve většině soubojů důraznější,u odražených míčů rychlejší a začali si vytvářet i vyložené příležitosti.V 50´nikdo z hostů nereagoval na autové vhazování Ličmana,domácí získali snadno míč a Fiedler musel předvést první ze série výborných zákroků.V 59´vystihli domácí rozehrávku Kandlera a Husák běžel sám na Fiedlera.Naštěstí mířil těsně mimo branku.Bohužel o chvilku později se již ve stejné situaci nemýlil a s přehledem zvýšil na 2:0.Neuplynula ani minuta hry a stejný hráč byl v další veliké šanci vychytán Fiedlerem.Náš tým se sice tlačil do útoku,ale obětavě hrající domácí nepřipouštěli žádné ohrožení branky.A byli to naopak hráči v bílém kteří si vypracovali ještě několik nadějných situací.Největší z nich v 83´zastavil na brankové čáře až skvělým zákrokem Fiedler.Závěr zápasu domácí hráči v klidu pohlídali a připisují si do tabulky zcela zaslouženě 3 body.

Hodnocení:Jeli jsme do Kroučové v hodně okleštěné sestavě,ale jeli jsme přesto pro nějaký bodík.Bohužel po nadějném úvodu se naši hráči začali věnovat spíše diskusemi se soupeřem,kritice spoluhráčů a fotbalovost se zcela vytratila.Domácí nás poté přehrávali po všech stránkách.Byli mnohem důraznější,bojovnější,hladovější po úspěchu a proto snás zaslouženě porazili.A nebýt několika výborných zákroků Fiedlera,mohlo být skóre ještě výraznější.Po předváděných výkonech a výsledcích v přípravě je to pro nás studená sprcha.Navíc utkání nedohrál Pakši,který byl s otřesem mozku ošetřen v nemocnici.

Sestava:Fiedler-Ličman,M.Vodrážka,Pakši(46´Ivančík),Helebrant-Kandler,Majba,J.Procházka,Jiránek-T.Vodrážka,Karas

Rozhodčí:Sedláček

ŽK:Husák Jan,Husák Jakub,Mindžak,Trkal-Kandler,J.Procházka,Pakši