Parádní vstup do soutěže

SK Lišany-FC Po Olešná 0:4 (0:2)

Branky: 3 T. Vodrážka, 1 R.Polášek

K prvnímu mistrovskému utkání nové sezony okresního přeboru zajížděl náš celek do nedalekých Lišan. Hosté postrádali několik hráčů (Procházka J., Helebrant, Křivánek, Zadnevulitsya, Elmerich) a tak se očekával z jejich pohledu těžký vstup do soutěže na hřišti tradičního rivala. Nepříjemným překvapením byl i stav hrací plochy a po předcházejícím lijáku i neviditelné lajny na hřišti, což hodně znesnadňovalo orientaci jak hráčům tak především s naprostým přehledem pískajícímu, hlavnímu arbitrovi Šefarovi.  Samotné utkání začalo náporem domácích z čehož pramenili , pro hostující celek, nepříjemné standartní situace…Již ve 3′ se k první z nich postavil Haifler a Fiedler v brance hostí musel předvést poprvé své umění po ráně z 23 metrů! V 6′ zahrozili domácí opět po standartní situaci, tentokrát po rohovém kopu, ale Fiedler reflexivně nohou zabránil domácím ke skorování! A do třetice v 8′ opět podržel hosty Fiedler, a dal tak základ k jejich konečnému úspěchu, když opět zneškodnil trestný kop Haiflera z 22 metrů! To jak se zahrávají trestné kopy nakonec musel ukázat ve 20′ po faulu na Vodrážku T., hostující kapitán Polášek, který nedal technickou střelou do šibenice  domácímu golmanovi šanci a poslal tak hosty do vedení 0:1! Druhou ránu do vazu zasadili hosté domácím o dvě minuty později, když Bučák našel křížným pasem hlavu Přibíka, jehož pokus ještě Řepka dokázal vyrazit, ale důraznému Vodrážkovi už ke skorování nikdo nezabránil 0:2! Domácí se ze hry do zakončení vůbec nedostávali a hosté si zkušeně  hlídali své vedení a tak jediným vzrušením do konce prvního poločasu, byl další pokus Haiflera z trestného kopu ve 35′, který však mířil těsně nad brankovou konstrukci Fiedlera…

Druhý poločas začal dalším šokem pro domácí, když v 51′ vystihl po důrazném napadání rozehrávku Hanzla hostující Černý, hrající od 30 minuty s viditelným nutno dodat, že nezaviněným zraněním, k míči se dostal Vodrážka a zvýšil na 0:3!

Po tomto golu se hra na dlouhou dobu uklidnila a hrálo se bez většího vzrušení až do 79′ , když odražený centr Přibíka uklidil nádhernou střelou šajtlí z18 metrů skvěle hrající Vodrážka a zkompletoval svůj hattrick! 0:4! Domácí se dostali do dvou šancí až v závěru utkání za již rozhodnutého stavu.  V 82′ musel Fiedler vyrážet pokus z pod břevna po střele domácích z 18 metrů a o minutu později dokonce lišanští nastřelili boční tyč! To však byla labutí píseň a hosté si po neuvěřitelně efektivním výkonu v koncovce a , až na pár výjimek v počátku utkání, skvěle zvládnutou defenzivní prací a obětavým výkonem celého týmu odvážejí cenné tři body.

branky: Vodrážka T. 3x, Polášek R.

sestava hostí: Fiedler – Polášek R, Křováček, Laki F.,Ivančík – Hlavsa, Přibík,Bučák, Vrbata – Vodrážka T., (Fiala), Černý (Kollmann)

Rozhodčí: Šefara