Po skvělé první půli vysoká výhra v Lišanech

SK Lišany – FC Po Olešná 1:5(0:4) Branky:69´Jelínek-12´ a 44´P.Telvák,42´Helebrant,43´M.Sládek a 76´T.Procházka

K malému derby do Lišan zajížděl o větrnou neděli náš tým pro body.Malou komplikací byl nečekaný zdravotní problém gólmana Fiedlera,kterého na poslední chvíli nahradil mladík Pavlíček.Samotný úvod utkání patřil našemu celku.V 7´střílel po rohu nad branku Pakši,aby jej v 11´napodobil P.Telvák.O minutu později již bylo veseleji.Jakub Procházka vysunul přesnou přihrávkou mezi obránce do úniku P.Telváka a ten s přehledem proměnil svoji šanci ve vedoucí branku-0:1.Ve 14´střílel těsně nad domácí branku Helebrant.Domácí hrající proti silnému větru se svými nakopávanými míči neměli moc šancí na úspěch a Pavlíček v brance řešil jen několik centrovaných míčů.Po půlhodině hry putoval míč z jedné po ose Helebrant-J.Procházka-P.Telvák,aby střelu posledně jmenovaného skvěle vyrazil Řepka na roh.Ve 35´unikl po pravém křídle M.Sládek,ale tentokráte ještě mířil mimo levou tyč.Závěr první půle přinesl málo vídanou kanonádu.Nejprve ve 42´napřáhl na hranici šestnáctky Helebrant a levačkou poslal míč nechytatelně k levé tyči-0:2.Ihned po rozehrání vystihl nepřesnou rozehrávku domácích stoperů P.Telvák,z první poslal míč na M.Sládka a ten s naprostým přehledem překonal Řepku potřetí-0:3.Aby toho nebylo málo,tak ve 44´si oba hráči pozice vyměnili a P.Telvák svoji šanci také proměnil a stanovil skóre první půle na 0:4.

Druhý poločas přinesl mnohem vyrovnanější fotbal,kdy se domácí s větrem v zádech snažili o zkorigování výsledku.Ve 46´a 49´stříleli domácí nad branku a v 53´hlavičkoval Žalud mimo branku.Náš tým vsadil na pozornou obranu a podnikal nebezpečné protiútoky.Při jednom z nich posunul Jiránek míč na Šuteru do velmi dobré pozice,ale zdvižený praporek pomezního akci zastavil.Domácí se v 69´přeci jen dočkali,když Žaludův rohový kop doklepl do branky Jelínek-1:4.O minutu později nejlepší hráč domácích Žalud střílel jen o milimetry nad břevno.V 71´musel Pavlíček vyrážet na roh střílený centr Fehera.V 76´nejprve Šutera neprocedil míč do výhodné pozice na T.Procházku,aby o pár vteřin později získal míč po chybě domácích zpět a napodruhé vyzval svého spoluhráče k navýšení skóre,čímž sváteční střelec T.Procházka nepohrdl a placírkou k levé tyči navýšil na 1:5.Ihned po rozehrávce udělali domácí borci další hrubici a sám na Řepku běžel Jiránek.Jeho střelu mezi nohy však domácí gólman vyrazil.V 80´skvěle proti z bezprostřední blízkosti střílejícímu Jelínkovi zasáhl Pavlíček.V 85´se krásnou střelou prezentoval Šutera,míč však minul o kousíček levý horní roh branky.V poslední minutě mohli ještě domácí po závaru snížit,ale Hlavsa na brankové čáře míč hrudí zastavil a Vodrážka jej poté odkopl do bezpečí.Poté suverénně pískající sudí Brda utkání ukončil…….

Sestava FC : T.Pavlíček-Ličman,Hlavsa,M.Vodrážka,Pakši-Jiránek,T.Procházka,J.Procházka,Helebrant-M.Sládek(59´Ivančík),P.Telvák(46´Šutera)

Rozhodčí:Brda-Fejfar,Sixta