Porážka v Pavlíkově,rozhodl tragický první poločas

SK Pavlíkov-FC Po Olešná 3:2(3:0) Branky:1´Jirásek,25´Polcar,37´Konopásek-58´M.Sládek,89´T.Vodrážka

K prvnímu jarnímu duelu,ve kterém šlo o body,nastoupil náš tým neuvěřitelně nekoncentrovaný a vymstilo se to ihned po půlminutě hry.Domácí Jirásek šel na hranici šestnáctky důsledně za míčem,nikdo z trojice našich hráčů nedokázal míč odkopnout,a tak měl domácí útočník tolik času a prostoru k zakončení,že si v naprostém klidu připravil míč k pohodlnému zakončení a uklidil jej z 8 metrů k levé tyči-1:0.Bohužel úvodní minuta předznamenala,jak bude probíhat zbytek poločasu.Náš celek pokračoval v bezkrevném výkonu a domácím stačilo ke hlídání snadno nabitého vedení jen trocha snahy.Po čtvrthodině vystrašil domácí fanoušky T.Vodrážka,jehož střelu z trestného kopu si domácí gólman málem srazil do sítě a míč zachytil až na brankové čáře.O minutu později včasným vyběhnutím zmařil rýsující se šanci opět T.Vodrážkovi.Tempo zápasu připomínalo nadále pouťový přátelák a zejména z naší strany šlo o hodně nepovedené představení.Ve 25´napadal naší rozehrávku domácí špílmachr Polcar,vystihl nepřesnou rozehrávku Hlavsy a ze 35 metrů přeloboval Fiedlera-2:0.Po půlhodině hry mohli domácí přidat další branku,ale Jirásek mířil těsně vedle.Přesto se domácí dočkali.Ve 37´korunoval tragický výkon našeho týmu chybou na hranici šestnáctky M.Telvák,míč se dostal od Linharta ke Konopáskovi a ten jej  z 10 metrů poslal k pravé tyči-3:0.Ještě v posledních vteřinách poločasu po další minele naší obrany zahrozil Jirásek,naštěstí branku přestřelil.

Do druhé půle vstoupil náš celek po důrazné domluvě v kabině mnohem aktivněji.Hned ve 48´měl na hlavě korigující branku M.Polášek,ale míč skončil mimo pravou tyč.Domácí spoléhali na pevnou obranu a nebezpečné protiútoky.Hrálo se sice výhradně na polovině domácích,ale bez výrazných šancí našeho celku.Snížení skóre přišlo v 58´,když svým mnohem zkušenějším spoluhráčům předvedl důraz mladík M.Sládek a doslova dotlačil míč za domácího gólmana,čímž vykřesal jiskřičku naděje-3:1.V 64´unikl domácí obraně T.Vodrážka,ale jeho střelu Melč nohami vyrazil.V 69´poskakoval míč na hranici domácího malého vápna,ale střídající Vašek zareagoval pozdě a míč do sítě neposlal.O minutu později oslabil naše šance na zvrat Karas,když si za zakopnutí míče nechal dát druhou ŽK a musel předčasně do sprch.I v oslabení náš celek stále útočil,ale dobře fungující obrana domácích nás do šancí pouštěla jen zřídka.Naopak na největší riziko hrající naše obrana připustila několik nebezpečných přečíslení domácích,ale střídající domácí mladíci si naštěstí s koncovkou nevěděli rady.V 84´ani napodruhé neuspěl Vašek,jehož střelu reflexivně vyrazil domácí gólman.Snížení na rozdíl jediné branky přišlo v 89´,když se nádherně trefil z voleje T.Vodrážka.Bohužel závěrečný pokus o vyrovnání přišel vniveč,protože domácí taktickou hrou docílili několika přerušení hry na naší polovině a nastavené 3.minuty odehráli daleko od své branky…..

Sestava:Fiedler-Ličman(46´M.Sládek,80´T.Pavlíček),Hlavsa(59´Prchal),M.Vodrážka,Pakši-Jiránek,M.Polášek,P.Telvák.M.Telvák(65´Vašek)-Karas,T.Vodrážka

Rozhodčí:Strouhal-Klekner,Švácha

ŽK:?????? – Karas,T.Vodrážka,M.Vodrážka,Vašek

ČK:Karas(70´)