Rezerva zvládla přestřelku v Kolešovicích

ČL Kolešovice „B“ – FC Po Olešná „B“ 4:5(1:2) Branky : 2 Helebrant,1 Vašek,Sklenka a Kejla

V brzkém nedělním odpoledni bylo na obouch týmech v úvodu utkání vidět,že oběd se vydařil.Překvapivě fotbalovějším dojmem působil náš celek,hrající v sestavě s několika mladíky.Jenže do vedení se dostali v 7´domácí,kterým vyšel první nebezpečný protiútok a Prchal si při vší snaze odvrátit nebezpečí kopl míč do vlastní branky-1:0.V 11´střílel nebezpečně Zelenka,ale míč letěl do míst,kde se nacházel domácí gólman.Ve 13´bylo srovnáno.M.Telvák vysunul po levém křídle Kejlu,ten prostrčil míč na 15-ti letého Sklenku a jeho povedená střela na zadní tyč znamenala první gól mezi dospělými-1:1.A v 18´Helebrant střelou z hranice šestnáctky poslal náš tým do zaslouženého vedení-1:2.Domácí pochopili,že k bodovému zisku bude potřeba i něco víc,než jen dlouhé nákopy na Roubíka s polánkem a zlepšeným pohybem získali územní převahu.K jejich smůle se jim zranil jeden z hráčů a tak poločas dohrávali oslabeni a bez výrazné šance.Naopak ve 42´hlavičkoval těsně vedle Karas a ve 45´se náš celek marně dožadoval penalty po faulu na Zelenku.

Druhý poločas začal pro hosty velmi dobře.Již ve 48´svým důrazem uspěl Kejla a poslal míč k levé tyči-1:3.A v 52´bylo ještě veseleji,když M.Telvák uličkou poslal do sóla svého bratra Patrika,který nezakrkal a přihrál před prázdnou branku Helebrantovi-1:4.Jenže rozhodnuto zdaleka nebylo.V 58´ stříleli domácí těsně nad a v 60´se již trefili přesně k pravé tyči-2:4.O dvě minuty později využili domácí signalizovaného ofsajdového postavení a snížili na rozdíl jediné branky-3:4.Hrál se útočný fotbal od branky k brance a diváci se bavili.V 73´se dostal míč k Vaškovi,který nejprve nastřelil domácího gólmana,aby se k němu míč odrazil a napodruhé byl vyslán správným směrem-3:5.Nutno podotknout,že dorážce předcházel kontakt míče s pravou rukou….V 78´mohl definitivně rozhodnout Sklenka,když běžel z vlastní poloviny sám na gólmana.Jenže místo kličky volil střelu mezi nohy a neuspěl.Ihned z protiútoku domácí po minimálně 5 metrovém ofsajdu (bohužel nesignalizovaném) snížili na 4:5.Závěr byl infarktový.Nejprve domácí stříleli o centimetry vedle pravé tyče a v 88´Herink sám před naším gólmanem přestřelil.A jelikož se neujal ani pohotový pokus Vaška na druhé straně,utkání dospělo ke svému konci.Překvapivá a velmi cenná výhra našeho celku……

Sestava:T.Pavlíček-Knot,Prchal,Ondruš,M.Telvák-Zelenka,Karas(46´P.Telvák),Helebrant,Kejla-Sklenka,Vašek