S Baníkem bez branek, rozhodla 17 série PK

FC PO Olešná- Baník Rynholec 0:0, PK 15:16

V prvním domácím mistrovském utkání zavítal na olešenský pažit nebezpečný tým z Rynholce.Vzhledem k tomu, že domácím tradičně chyběli některé opory (Polášek R, Procházka J, Laki F.) musel nastoupit na pozici stopera, minulý týden třígolový, Vodrážka T., naopak v útoku nastoupila čerstvá posila doslova last minute J, Vávra. Vzhledem k těmto okolnostem zvolili domácí defenzivní taktiku, které se drželi po celou dobu utkání. Pro diváky to sice určitě nebyla bůhvíjaká podívaná, ale účel světil prostředky. Domácí nepouštěli aktivnější hosty do zakončení a ti zahrozili v prvním poločase v podstatě jen střelami v 15′ a 34′ , které však mířili nad břevno Fiedlerovi branky. Domácí zahrozili pouze jednou ve 21′, když po prudké křížné přihrávce Hlelebranta netrefil míč , před bránou,zcela osamocený Zadnevulytsia!

Ve druhém poločase se domácí uchýlili ještě k většímu “cattenaciu” a hosté si tak v 55′ vytvořili první opravdu velkou šanci, ale tečovanou střelu mířící do šibenice Fiedler skvěle vyrazil na roh! Hosté postupně zvyšovali svůj tlak, ale domácí obrana fungovala na jedničku a tak další tutovka přišla až v 77′, ale střelu z bezprostřední blízkosti opět skvěle zlikvidoval Fiedler! A když domácí golman zlikvidoval , po neskutečném nedorozumění Helebranta s Vodrážkou, i třetí tutovku hostí bylo jasné, že se půjde do penalt!

No a tam se děli věci…zatímco v zápase nebyl ani jeden tým schopný vstřelit branku, tak v penaltovém rozstřelu se a až na tři výjimky proměnilo hned 31 pokutových kopů! Domácí měli mečbol v 5 serii, když po neproměněné penaltě hostí šel zahrávat další kop, kapitán domácích Fiedler, ale ten namísto jistoty zvolil až příliš filigránský způsob kopu a jeho pokus o dloubáček hostující golman v klidu sebral do náručí…pak se střelci obou týmů předváděli , kdo předevede preciznější způsob zahrání pokutového kopu. Když už se zdálo, že se pokutové kopy vzhledem ke stále větší tmě budou muset dokopat snad až v náhradním termínu vystihl v 17 serii hostující golman pokus Hlavsy a tak si hosté  nakonec, vzhledem k průběhu utkání, odvážejí ten bod navíc zaslouženě.

Za FC postupně proměnili: T. Vodrážka,Helebrant, Bučák, M. Polášek, Hlavsa, Vrbata, Křováček, Vávra, Zadnevulytsia, Fiala, T. Vodrážka, Helebrant, Bučák, M. Polášek, Fiedler 

Neproměnili: v 5. sérii Fiedler a v 17. sérii Hlavsa

Sestava FC: Fiedler- Vrbata, Vodrážka, Křováček, Ivančík (10´Zadnevulytsia)- Helebrant, Hlavsa, Bučák, Přibík (83´Kollmann, 88´Fiala)- M.Polášek- Vávra

Rozhodčí: Brejník

ŽK: 2:4

Diváci: 55

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..