SK OHNIVEC MĚSTEČKO-FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ 1:2, (0:1)

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli naši fotbalisté na horkou půdu do Ohnivec arény v Městečku. Zápasy těchto týmu většinou nepostrádají emoce, ale i fotbalovou kvalitu. Tentokrát se potvrdila jen první část o emoce nebyla tradičně nouze, ale fotbalová kvalita tentokráte trpěla. Domácí měli smůlu již před začátkem utkání, kdy se jim při předzápasové rozcvičce zranil golman a do branky musel hráč z pole, který se však své role zhostil nadmíru dobře. Domácí mají postavenou hru na dvou stěžejních hráčích , špílmachrovi Urbanovi a kanonýrovi Šnídlovi. Jelikož prvně jmenovaného naprosto vymazal hostující Procházka J, a druhému jmenovanému nedala stoperská dvojice Vodrážka T, Hlavsa ani minimum prostoru, postrádala hra domácích po celé utkání pro soupeře jakékoliv nebezpečí. První střelu mezi tyče vyslal v 6′ Polášek R po vysunutí od Procházky. V 9′ musel zasahovat po své vlastní nepovedené rozehrávce i hostující golman. V 16′ si vysloužil potlesk diváků Vodrážka T., který vyprášil z trestného kopu skoro z půlky hřiště utěšenou ranou rukavice domácího brankáře! Hosté se stále více osmělovali a ve 30′ to přineslo první gol utkání. To si Sejpka, po vysunutí od Helebranta, poradil přes dva domácí obránce a v samostatném úniku otevřel mazácky skore 0:1! Ve 40′ se řítili Polášek R, spolu se Sejpkou zcela osamoceni na domácí svatyni. Koncovku vzal na sebe sám Polášek , ale v tutové šanci nastřelil jen boční sít! V tu chvíli už se hostující lavička radovala z golu, ale předčasně…K dalšímu navýšení skore mohlo dojít ve 43′ když Polášek pohotově vystřeli z velkého vápna, ale jeho projektil skvěle vyrazil strážce domácí branky, naneštěstí jen k nohám dobíhajícího Vodrážky M, ale ani ten nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat vynikajícího brankáře! Atak se šlo do kabin za hubeného vedení hosti.
Jestliže se v první části hry hrál ještě koukatelný fotbal, tak ve druhé části už to byl jen boj o každý metr hřiště s řadou nepřesností na obou stranách. Hosté po zranění Sejpky a při absenci Černého, byly , co se rychlostního potenciálu v útočné fázi takřka paralyzováni a domácí se vzhledem k dříve zmíněným aspektům , ke své kombinační hře také nedostávali. Přesto se v 70′ dočkali vyrovnání, kdy se k zakončení dostal střídající Jůna a štastnou střelou mezi nohama hostujícího obránce překonal do té doby prakticky bez práce chytajícího Fiedlera 1:1! Když už se zdálo, že utkání spěje do penaltového rozstřelu přišla pro domácí nešťastná situace, kdy po nákopu hostí, ve snaze odkopnout tento centrovaný míč domácí obránce netrefil ideálně balon a ten se po změně směru dostal k M. Poláškovi, který stál za obranou liníí domácích a díky pohotové reakci kuriozní situaci zakončil a dostal hosty do vedení!  Přestože hostující pomezní avizoval postavení hráče v ofsajdové pozici, rozhodčí zcela dle litery nových pravidel posuzující ofsajd (otázkou je zda není toto pravidlo trošku nepřehledné) , gol naprosto správně uznal. Lze pochopit rozhořčení domácích hráčů, funkcionářů a diváků (z naší strany by ve stejné situaci byla asi reakce podobná) z frustrace po neštastné brance v závěru utkání, ale i takovéto goly ve fotbale padají a zrovna v historii vzájemných zápasů obou těchto soupeřů jich bylo již několik…a ne vždy ve prospěch hostí. Jednou se štěstí přikloní k tomu podruhé k druhému. Naštěstí utkání již nerozhodovalo o postupu či sestupu jednoho či druhého týmu, protože oba hrají v klidném středu a tak nelze nikoho podezřívat z nějakého umyslu, Prostě domácí prohráli smolným golem a hosté vyhráli štastným golem, ale dle nových pravidel naprosto regulérním.

branky : 70¨Jůna – 30′ Sejpka, 85′ Polášek M

sestava hostí Fiedler-Vodrážka T, Hlavsa, Karas,Helebrant – Procházka R, Polášek M, Majba (Vodrážka M,), Ličman – Sejpka (Ivančík), Polášek R.

diváků 100

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..