Sparta na kolenou !!!

FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ – SPARTA LUŽNÁ   3:2, (2:1)

V dalším kole nejvyšší okresní soutěže přivítali domácí, letos dobře hrající, luženskou Spartu, kterou ovšem v posledních letech pravidelně porážejí. I tentokrát začali aktivněji domácí a hned ve 2′ nebezpečně zakončoval R. Polášek ale jeho tečovaná střela skončila rohovým kopem. Hosté se osmělili až v 11′ , ale hned z toho byla branka – to když utekl po levé straně rychlonohý Vejvoda a nedal P. Procházkovi sebemenší šanci 0:1! Domácí to ale nijak nevykolejilo a ve 14′ měl na hlavě vyrovnání agilní M. Polášek, ale jeho hlavička ze 7 metrů skončila těsně vedle hostující svatyně! A tak se na vyrovnání čekalo až do 26′ , kdy mladíček Přibík posadil míč na hlavu M. Poláška a ten se již tentokrát nemýlil 1:1! Ve 30′ bylo v táboře domácích ještě veseleji. Po ukázkové kombinaci J. Procházky s M. Poláškem uklidil druhý jmenovaný míč do sítě bezmocného Staňka podruhé 2:1! Poté se hrál fotbal nahoru dolů a oba týmy si vytvořili několik slibných šancí, ale skore se již do poločasového hvizdu rozhodčího Šváchy nezměnilo.

Ve druhém poločase hosté přidali a vytvořili si ihned ve 47′ velkou šanci, ale proti byl skvělým zákrokem, bývalý brankář Lužné, nyní ve službách domácích, P. Procházka! V 55′ dokonce hosté nastřelili břevno Procházkovy branky! O minutu později měli opět vyrovnání na noze, ale z deseti metrů nedokázali trefit brankovou konstrukci! V těchto chvílích byli hosté jednoznačně lepším týmem, ale vyrovnat se jim povedlo až v 81′ díky J. Černému 2:2!  Kdo  však čekal, že Lužná zápas  úplně otočí byl na omylu.  Domácí bojovníci v sobě našli zbytky posledních sil a začali se dít věci…Nejprve v 88′ T. Vodrážka vysunul J. Procházku jenž postupoval sám na bránu, ovšem jeho zakončení skončilo v korunách stromů…a tak si v poslední minutě oba vyměnili role – J. Procházka skvěle našel T. Vodrážku, který si míč v běhu zpracoval udělal několik rychlých kroků a nenapodobitelným způsobem šajtlí podél brankáře poslal domácí do euforie 3:2!

Branky : 2 M. Polášek, 1 T. Vodrážka – J. Vejvoda, Černý

Sestava domácích – P. Procházka – Ivančík, R. Polášek, Helebrant, Přibík – Elmerich, J. Procházka M. Sládek, Vrbata, – M. Polášek, T. Vodrážka