Těsná porážka se Zichovcem

SK ZICHOVEC – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ   4:3, (1:2)

Po nucené pauze zaviňené koronavirovou epidemií se sešli olešenští fotbalisté k sehrání přípravného utkání v příjemném prostředí soupeře z kladenska. Trenér Doležal měl k dispozici 17 hráčů, přestože postrádal řadu opor (Procházka J, P,Helebrant, Polášek M, Černý, Krumhanzl, Křováček). Hosté byli ještě zřejmě na předzápasové rozcvičce, když ve 2′ po samostatném úniku a kličce Fiedlera dostal jeden z domácích Zichovecké do vedení 1:0! Poté v 6′ vyzkoušel poprvé pozornost domácího golmana z trestného kopu Polášek R.,  V 8′ se Vodrážka T. obtočil okolo obránce domácích a nechytatelně zavěsil 1:1! Pak se oba mančafty trošku poznávali, ale posledních čtvrt hodiny první půle patřilo hostům. Nejprve, velice dobře hrající Křivánek, našel dlouhým pasem Vodrážku T. jenž dokázal přehodit golmana domácích, ale míč skončil o centimetry vedle prázdné brány! Poté o minutu později předvedl své umění i Fiedler, jenž vytěsnil skvělým zákrokem, tvrdou střelu domácího kapitána ze dvaceti metrů, z pod břevna své svatyně! Ve 33′ našel Křivánek matadora Hlavsu a ten dostal hosty do vedení, ovšem naprosto nesmyslná signalizace domácího pomezního vrátila skore na předchozí stav….Ve 36′ však již musel být další gol hostí uznán 1:2! Ve 38′ dokonce mohl Vodrážka T. vedení hostí navýšit, ovšem jeho bomba z voleje mířila těsně nad!

Druhý poločas začal podobně jako ten první, než hosté zjistili, že se začalo opět hrát vstoupil do utkání rozhodčí Kalík, kterého v daný okamžik zastihla zřejmě  nějaká halucinace a doslova vymyslel k úžasu všech pro domácí pokutový kop za údajný nedovolený kontakt některého z hostujících hráčů…Tím domácí nepohrdli a skore vyrovnali na 2:2! V 55′ po rohovém kopu šli domácí dokonce do vedení 3:2! Výkon hostí ve druhém poločase byl poznamenán řadou střídání , ale v poslední čtvrthodině převzali iniciativu na svou stranu a odměnou byl vyrovnávací gol nejstaršího hráče na hřišti Hlavsy, jenž pohotově dorážel trestný kop Poláška 3:3! Hosté poté přidali plyn a zejména Vodrážka mohl po dvou samostatných únicích v 78′ a 84 otočit skore ve prospěch hostí, ale jeho zakončení chyběli v obou případech centimetry…Minutu před koncem mohli hosté v tutovce po akci dvou mladíků definitivně rozhodnout ve prospěch olešenských fotbalistů ovšem i po této akci se skore nezměnilo a naopak se potvrdilo nepsané pravidlo nedáš dostaneš. Domácí podnikly v 90′ rychlý protiútok zakončený golem, po kterém se již ani nerozehrávalo a rozhodčí ukončil utkání s výsledkem 4:3…Oba soupeři si zahrají i podruhé v půlce srpna v generálce před novou sezonou, tentokráte na Olešné.