V generálce jsme přestříleli Lišany

SK Lišany – FC Po Olešná 4:5 (1:2) Branky FC:2 Šutera,1 Ličman,T.Vodrážka a Jiránek

K poslednímu přípravnému zápasu jsme zavítali v sobotu dopoledne do nedalekých Lišan.Sestava byla již tradičně hodně netradiční,ale od úvodního hvizdu laického rozhodčího Rysky byl náš tým lepší a mnohem nebezpečnější.Již v 5´likvidoval domácí gólman nebezpečnou střelu T.Vodrážky.V 8´a 10´ hlavičkovali mimo branku Kollmann a Hlavsa.Domácí se osmělili ve 12´kdy míč po Kollmannově chybě skončil na pravé tyči naší branky.V 15´hlavičkoval z 10 metrů nad branku Hlavsa,v 18´střílel mimo branku P.Telvák a ve 21´vygradoval náš tlak Kollmannem zahozenou tutovkou,když střílel mimo branku v situaci sám na gólmana.A tak přišel zákonitý trest a domácí se ve 22´dostali po ojedinělé akci do vedení-1:0.Ve 24´střílel Šutera jen do boční sítě,ve 26´z výhodné pozice střílel pánu bohu do oken T.Vodrážka.Vyrovnání přišlo až ve 28´,když Ličman s přehledem prostřelil gólmana Řepku.A o dvě minuty později jsme díky Šuterovi získali na svou stranu vedení.Dalších několik střel T.Vodrážky,Šutery či P.Telváka pochytal domácí gólman.A tak se i přes jasnou převahu a velké množství šancí šlo do kabin za těsného stavu 1:2.

I druhý poločas začal pro náš tým dobře a během tří minut běželi sami na brankáře T.Pavlíček a Šutera.Ale prvně jmenovaný branku přestřelil a druhý poslal míč do náruče gólmana.Od 50.minuty přišel z naší strany absolutní herní výpadek,čehož domácí třemi brankami (52´,57´a 72´) využili k obratu ve skóre.A to ještě Bělohradský v 64´chytil obrovskou šanci domácích.V 80´se domácí po faulu Pavlíčka na Fehera dožadovali asi oprávněně pokutového kopu,ale píšťalka sudího nezazněla.Ihned z protiútoku sestřelil jeden z domácích obránců ve vápně Kollmanna a T.Vodrážka z penalty snížil na 3:4.V 83´vyškrábl Bělohradský přímý kop domácích z pod břevna a udržel naději na vyrovnání.To přišlo v 88´,když Jiránek propálil z úhlu gólmana.Kalich hořkosti nechal domácí vypít až do dna Šutera,který hlavičkou přesně zakončil akci Kollmanna s T.Vodrážkou-5:4…..

Sestava:Fiedler(46´Bělohradský)-Ličman,M.Vodrážka,Ivančík,J.Procházka-Kollmann,Hlavsa,P.Telvák,Jiránek-T.Vodrážka,Šutera (hokejově střídal T.Pavlíček)