Velké drama na závěr podzimu a 3.místo v tabulce

FC Po Olešná – SK Lány 2:2 (0:0) p.k. 4:2

Branky : 60´R.Polášek,93´M.Vodrážka a rozhodující p.k. M.Polášek – 47´Matějka,77´Reichl

Na silně podmáčeném terénu nastoupilo naše mužstvo k zápasu s motivací udržení 3.místa po podzimní části.

A hned ve 2.minutě přišla příležitost v podobě trestného kopu,ale Vodrážkův trestný kop hostující gólman vyrazil na roh.V 8´vnikl do vápna Majba,ale jeho střela postrádala potřebnou přesnost.Stejně dopadl v 16´i R.Polášek.Ten na hranici šestnáctky ustál souboj se stoperem,z úhlu šel sám na gólmana,ale místo nahrávky svému bratrovi volil zakončení na zadní tyč.Míč skončil několik centimetrů mimo branku.Ve 22´centroval před branku J.Procházka,ale ve skluzu střílející P.Telvák také branku minul.Ve 26´zahrozili dalekonosnou dělovkou hosté,ale Fiedler pohledem míč kontroloval.Po půlhodině hry mířil metr mimo pravou tyč z hranice šestnáctky R.Polášek.Ve 42´vyrazil brankář hostů po střele M.Poláška míč mimo levou tyč,na hřišti jej ještě dostihl P.Telvák,ale z ostrého úhlu nastřelil pouze gólmana.V závěru poločasu mohli jít do vedení hosté,ale svoji první velkou šanci poslali ve 43´z úhlu jen do boční sítě.

Co se lánským nepovedlo v závěru první půle,to napravili ihned v úvodu té druhé.Matějka dostal na hranici penalty míč od brankové čáry a poslal jej po zemi přesně k pravé tyči-0:1.Inkasovaná branka na chvíli náš celek zarazila,ale v 56´nastartoval honbu za zvratem v utkání T.Vodrážka svým trestným kopem.Míč však o milimetry minul levou šibenici.To o necelé dvě minuty později již skončil v síti.trestný kop R.Poláška sice hostující gólman vystihl,ale míč zapadl přesně do pravého horního rohu branky-1:1.Náš tým vrhl všechny síly do honby za třemi body.V 76´vysunul P.Telvák skvěle T.Vodrážku,jenže náš kanonýr poslal míč podél brankáře těsně mimo levou tyč.Nedáš-dostaneš platilo také v tomto případě.Ihned z protiútoku vyhrál Reichl souboj tělo na tělo s Hlavsou a poté zkušeně přehodil vybíhajícího Fiedlera-1:2.Náš tým přešel na hru vabank a k vidění byl fotbal nahoru dolů.Nejprve v 82´hostující gólman skvěle vyrazil trestný kop R.Poláška,poté promáchl před prázdnou brankou míč Kandler,po centru T.Vodrážky.Hosté mohli rozhodnout v 88´,ale Fiedler předvedl 2 fantastické zákroky,když si poradil nejprve s povedenou střelou Švolby a poté s dorážkou jednoho z dobíhajících útočníků.V 90´nacentroval z pravého křídla Majba přesně na hlavu M.Poláška,ale ten trefil z 5 metrů náruč dobře postaveného gólmana.Ve druhé minutě nastavení zkusil jeden z hostujících hráčů překvapit Fiedlera z poloviny hřiště,náš gólman však pokus vystihl a poslal míč dlouhým nákopem na druhou polovinu hřiště.Lánští jej odvrátili na aut.Ten netradičně vhodil T.Vodrážka,Kandler poslal míč do šestnáctky a tam jej sváteční střelec M.Vodrážka tečoval tak dobře,že zapadl přesně k levé tyči-2:2.Chvilku po rozehrání ukončil sudí Polívka utkání a poslal oba týmy do penaltového rozstřelu.Jako první se chopil míče Pakši-1:0,střelu hostů sice Fiedler vystihl,přesto 1:1.T.Vodrážka se z penalt nemýlí-2:1 a hosté trefují jen levou tyč.To M.Polášek míří přesně a navyšuje na 3:1.Hosté snižují střelou do středu branky a R.Polášek vrací přesnou střelou na naši stranu dvoubrankový náskok-4:2.Když hosté podruhé trefují levou tyč naší branky,je o držiteli prémiového bodu rozhodnuto…..

Hodnocení :  Úvod zápasu patřil nám a vypracovali jsme si velké šance. K tomu nám hostující gólman zlikvidoval i dobře umístěný trestný kop T.Vodrážky. Pak Lány vyrovnaly hru a měly v závěru poločasu i velkou šanci. Začátek druhé půle jsme prospali a hosté nás za to potrestali. Poté jsme sice vyrovnali krásnou střelou Radka Poláška, ale hosté nám z brejku opět brankově utekli. Paradoxně v době, kdy jsme se hnali za třemi body a dostali je pod tlak. V závěrečné čtvrthodinové hře „vabank“ nás podržel Fiedler a nakonec se nám po několika velkých šancích podařilo vyrovnat až v poslední možnou chvíli. Penalty jsou o štěstí a to stálo dnes při nás. Ziskem dvou bodů jsme potvrdili skvělé třetí místo v tabulce.

Sestava : Fiedler – Karas,Hlavsa,M.Vodrážka,T.Pavlíček (80´Pakši) – P.Telvák,R.Polášek,Majba,J.Procházka(74´Kandler) – T.Vodrážka,M.Polášek

Rozhodčí : Polívka

ŽK : J.Procházka,T.Pavlíček,Karas,M.Polášek – Loskot,Švigár,Mocsonoky