Vítězná přestřelka s Kroučovou

FC Po Olešná – Sokol Kroučová 6:3 (4:1)

Branky : 3´ a 44´Topinka,23´a 67´T.Vodrážka,42´Karas,78´M.Polášek – 26´Vajnar,49´a 80¨Machovský

K prvnímu domácímu duelu v nové sezóně nastoupil náš celek s jediným cílem,a to vyhrát.Úvod zápasu byl z naší strany naprosto skvělý.Hned v patnácté vteřině vysunul J.Procházka Topinku a jeho střelu vyškrábl hostující gólman ze šibenice na roh.Ve 2´nabil Topinka P.Telvákovi,i jeho ovšem skvěle vychytal Tomeš.Ovšem ve 3´už ani on nedokázal zabránit Topinkovi ve skórování.Majba vysunul Telváka,ten nahrál na malé vápno právě Topinkovi,který ve skluzu poslal míč poprvé do sítě-1:0.V 7´střílel ze 25 metrů J.Procházka,míč však skončil na horní síti hostující branky.Hosté se připomněli v 9´,když Fiedlerem vyražený míč skončil po dorážce jednoho z Kroučovských mimo pravou tyč.Ve 13´se poprvé do zakončení dostal hostující Machovský,ale jeho hlavičku efektivně zlikvidoval Fiedler.V 16´hlavičkoval po centru J.Procházky Pakši těsně vedle.O chvilku později musel Fiedler vyrážet povedenou střelu hostů z trestného kopu.Ve 22¨si na přízemní centr Majby z rohového kopu naběhl T.Vodrážka a přesnou střelou uklidil míč k levé tyči-2:0.Hosté ovšem nesložili zbraně a ve 26¨po bleskurychlém protiútoku a pěkné narážečce díky Vajnarově střele k levé tyči snížili – 2:1.Poslední čtvrthodinka první půle patřila jasně našemu celku.Ve 30´ narazil Topinka P.Telvákovi,jeho dělovku však Tomeš vyrazil na roh.O minutu později opět úspěšně vyrazil střelu T.Vodrážky.Ihned po rozehrání rohového kopu střílel těsně nad branku M.Polášek.Ve 37´našel Karas přesným centrem Topinku,ten však z malého vápna hlavičkoval těsně nad branku.Ve 38´vysunul M.Polášek P.Telváka,ten běžel z půlky sám na brankáře,povedlo se mu jej obstřelit,ale vracející se Kováčik obětavým zákrokem míč vykopl z brankové čáry.Ve 41´si na centr T.Vodrážky naskočil Topinka,ale hlavou opět mířil nad branku.To Karas ve 43´nasměroval centr M.Poláška z rohového kopu hlavou přesně k levé tyči a nedal Tomešovi šanci zasáhnout-3:1.Výborný výkon v první půli ještě korunoval ve 44´druhou brankou Topinka,když těsně před Tomešem tečoval patičkou míč do jeho protisměru-4:1.

I do druhé půle vlétl náš celek s nadšením a během úvodní minuty mohli navýšit skóre R.Polášek,jehož střelu na poslední chvíli zblokovali obránci a T.Vodrážka,který těsně minul.Jenže hosté ve 49´snížili díky Machovskému,kterého povedeně vysunul Vajnar-4:2.O minutu později mohl stejný hráč utkání ještě více zdramatizovat,naštěstí v dobré pozici mířil mimo branku.Oba týmy předváděli útočnou hru a ta se přelévala od branky k brance.V 52´napřáhl za vápnem Helebrant a Tomeš musel konečkami prstů vyrážet míč na roh.Po následujícím závaru střílel z 10 metrů nad branku T.Vodrážka.V 55´zapomněla naše obrana opět na Machovského,ale ten ve velké šanci mířil mimo branku.Po hodině hry vysunul R.Polášek skvělým pasem T.Vodrážku,ale toho bravurně vychytal Tomeš.V 67´prošel s míčem na noze Majba od vlastního vápna až k soupeřově šestnáctce,nahrál jej T.Vodrážkovi a ten bombou uklidil míč pod břevno-5:2.V 78´našel R.Polášek centrovaným míčem svého mladšího bratra Martina a ten pohotovým volejem navýšil skóre na 6:2.Hosté ještě v 80´díky tečované střele Machovského snížili na 6:3.Výsledek mohli v závěru upravit M.Sládek,kterému do dobré pozice nahrál R.Polášek.Zakončení ovšem bylo málo důrazné.Když své šance neproměnili ani R.Polášek a Karas v posledních okamžicích zápasu,sudí Šipoš jej ukončil.Všechny body zůstávají zaslouženě na Olešné.

Hodnocení : Do zápasu jsme šli s jasným cílem – vyhrát.To se sice povedlo,ale vůbec to nebylo jednoduché.Dnes se nám dařila hra dopředu,vypracovali jsme si velké množství šancí,vstřelili 6 branek.Bohužel horší už to bylo dozadu.I hosté totiž měli dost příležitostí.Pro diváky to asi byla pěkná podívaná.Se vstupem do soutěže jsme spokojeni.

Sestava : Fiedler – Karas,Hlavsa,Pakši,Helebrant – Majba,T.Vodrážka(77´Kohler),M.Polášek,J.Procházka(79´Sládek)-Topinka(46´R.Polášek),P.Telvák(84´Ivančík)

Rozhodčí : Šipoš

ŽK : Karas,Majba,T.Vodrážka – Blín,Mildorf