Vydřená výhra nad rezervou Zavidova

FC Po Olešná – FC 05 Zavidov „B“ 3:1(0:0) Branky: 67´T.Vodrážka , 75´Majba , 88´R.Polášek – 85´P.Čech ml.

Další zápas OP svedl dohromady náš celek s rezervou Zavidova.Po 12-ti letech se k rozhodování zápasů vrátil David Svoboda a od úvodu utkání bylo jasné,že nechá hře volný průběh.Od úvodu zápasu byli hosté pohyblivějším týmem a hned ve 3´musel Fiedler prokazovat své kvality,když po střele z 8 metrů vyrážel míč na rohový kop.Ten ještě lehce škrtl o pravou tyč naší branky.V 7´vysunul M.Polášek do úniku J.Procházku,ten sice přehodil vyběhnuvšího brankáře,ale o milimetry minul levou tyč.Hrálo se od branky k brance a ve 13´měli hosté šanci trestného kopu z nebezpečné vzdálenosti.Míč však skončil vysoko nad břevnem.Ve 20´napadal hostující rozehrávku R.Polášek,míče se poté zmocnil jeho bratr a ihned jej poslal do vápna na volného Zadáka.Ten hlavou však jen nastřelil gólmana a k vyraženému míči se nikdo z našich nedostal včas.Hosté podnikali velmi nebezpečné a rychlé protiútoky,naštěstí pro náš celek jim vázla finální přihrávka.Ve 34´střílel z 25 metrů z trestného kopu T.Vodrážka,ale hostující gólman byl u tyče včas a navíc dokázal míč udržet ve své moci.O minutu později se na hranici šestnáctky uvolnil R.Polášek a svůj střelecký pokus poslal na horní síť.I nadále se hrálo ve vysokém tempu a k vidění byl boj o každý metr hřiště.Ve 40´vysunul M.Polášek svého bratra do velké šance,proti zakončení byl ovšem správně zvednutý praporek pomezního Šmída.Před odchodem do kabin byli ještě k vidění výborné zákroky gólmanů na obou stranách.Nejprve se ve 42´vyznamenal Fiedler,který vytáhl z levé šibenice střelu zavidovských,aby jej ve 45´napodovil Štiller v bráně hostů,který skvěle u přední tyče zlikvidoval trestný kop R.Poláška z ostrého úhlu.Do kabin se šlo i přes několik šancí na obou stranách bez branek.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu.Hned v 50´vyslal M.Polášek do úniku T.Vodrážka,kterého ovšem zastavil zřejmě špatným rozhodnutím zvednutý praporek pomezního Bohatého.Hosté kontrovali o minutu později nebezpečnou hlavičkou z 10 metrů,Fiedler byl na místě.V 53´střílel z úhlu těsně mimo branku Majba.V 57´narazil J.Procházka míč R.Poláškovi a jeho 2x tečovaná střela skončila těsně vedle branky.Následně nakrátko rozehraný rohový kop prodloužil do vápna T.Vodrážka,míč proletěl celým malým vápnem soupeře a jen o centimetry na něho nedosáhl ani R.Polášek ani skluzující Zadák.Gólová radost přišla až v 67´,když R.Polášek našel Zadáka,ten si míč pokryl mezi dvěma obránci,přistrčil jej T.Vodrážkovi,který z hranice šestnáctky zamířil přesně k levé tyči-1:0.Hosté se ve stále více lidech tlačili do naší šestnáctky,přibývali standartní situace,ale domácí obrana fungovala bezchybně.Naopak v 75´putoval míč z jedné po ose Kohler-Zadák-R.Polášek až k Majbovi a jeho povedené křížná dělovka zapadla i přes teč hostujícího gólmana k pravé tyči-2:0.Ani tato branka nesrazila hosty do kolen,ale hra do plných nebyla tak nebezpečná jako brejkové situaci v prvním poločase.Přesto se hosté dočkali zkorigování výsledku.V 85´protečoval na přední tyči rohový kop P.Čech st.,míče se zmocnil jeho syn a poslal jej nekompromisně do sítě-2:1.Hosté se nadechli k závěrečnému náporu,který ovšem ukončil v 88´ nádhernou akcí R.Polášek.Na půlící čáře vyslal sám sebe do sólového úniku,utekl stoperům,udělal kličku brankáři a do prázdné branky pečetil vítězství našeho týmu-3:1.V závěru mohl ještě dvakrát ohrozit soupeře střídající M.Sládek,ale míč jej v nadějných únicích neposlouchal tak,jak by bylo potřeba.Přesto zůstávají 3 body na Olešné.

Hodnocení : Z dnešní výhry mám velikou radost.Nerodila se totiž vůbec lehce.Vyskytli se nějaké problémy se složením obraných řad,když chyběli Pakši,Helebrant,T.Procházka a Ličman,ale na poslední chvíli nahradivší hráči je skvěle zaskočili.Hosté hráli přesně to co jsme čekali a čím se prezentovali zejména ve druhé půli v Mutějovicích.Naštěstí jsme zejména v prvním poločase dokázali tyto akce eliminovat,byť někdy to bylo z vypětím všech sil.Ve druhé půli jsme výkon zlepšili a myslím,že jsme soupeře porazili díky větší zkušenosti.Zavidovští se prezentovali jako nejlepší soupeř,se kterým jsme na jaře prozatím hráli.Zápas o pomyslných 6 bodů jsme tedy zvládli a teď se těšíme na hřiště lídra soutěže do Městečka.Utkání s přehledem odřídil D.Svoboda,jen mohl dle mého názoru častěji tasit žluté kartónky :-).

Sestava FC : Fiedler – Karas(65´Kohler),Hlavsa,M.Vodrážka,Ivančík-Majba(90´Kříž),M.Polášek,T.Vodrážka,J.Procházka-R.Polášek,Zadák(80´M.Sládek)

Rozhodčí:Svoboda – Šmíd,Bohatý

ŽK:J.Procházka