Výhra na závěr soustředění

PRIMALEX BŘASY – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ      2:5 , (1:1)

Na závěr kondičního soustředění v Liblíně sehráli olešenští fotbalisté přípravné utkání s účastníkem rokycanské okresní soutěže z Břas. Utkání ještě v podstatě ani nezačalo a soupeř šel do vedení po střele, kterou Vladhans jen vyrazil před sebe, a dobíhající útočník Břas rozvlnil poprvé brankovou sít 0:1…Poté však již existovalo na hřišti jediné mužstvo a to naše, ovšem koncovka zejména v prvním poločase byla naprosto zoufalá. Nejprve vyzkoušel pozornost golmana v 5′ z trestného kopu Polášek R.. Ve 13′ mohl vyrovnat jeho bratr Polášek M., ale jeho střela z 10 metrů šla nad! O minutu později postupoval sám na golmana Topinka, ale ten ho skvěle vychytal! V další minutě vysunul Procházka J. do další tutovky Poláška M., ale ten nemířil přesně! Ve 20′ po pohledné kombinační akci zakončoval zcela sám před brankářem Helebrant, ale i jeho zakončení postrádalo jakoukoliv přesnost a razanci…Ve 22′ zahrával trestný kop netradičně Topinka, ale jeho pokus pod břevno opět skvěle zneškodnil brankář soupeře! Tentýž hráč mohl po nezištné přihrávce od Helebranta skórovat opět, ale míč z metru napálil do brankáře! Ve 30′ Vrbata přihrál opět Topinkovi, ten z otočky poslal míč na bránu, ale obránce soupeře v poslední chvíli ztečoval střelu mimo konstrukci! Naprostá marnost v zakončení vyvrcholila ve 44′ když Ivančík vysunul Procházku j. jenž z očí do očí napral míč opět pouze do skvělého golmana soupeře…! V téže minutě vysunul Polášek R Topinku, ale jeho zakončení ve výhodné pozici skončilo také těsně mimo branky. Neuvěřitelnou mizérii v koncovce tak nakonec protrhl v poslední minutě první půle po pohotovém přituknutí patou od Topinky střelou od tyče Procházka J. 1:1!

Druhý poločas se hrál dále pod taktovkou našich hráčů, sice si už nevytvářeli tolik šancí jako v prvním poločase, zato se však zlepšila zásadně produktivita v zakončení. V 58′ Helebrantovi polonůžky skončili těsně mimo brankovou konstrukci. V 61′ se poprvé od golového okamžiku objevili v zakončení opět fotbalisté Břas, ale Valdhans byl na místě a střelu z úhlu bravurně zlikvidoval! V 65′ se do zaslouženého vedení dostali konečně naši hráči, když Topinka vysunul Procházku J. a ten se nemýlil 1:2! Ovšem radost netrvala dlouho a tým z rokycanského okresu šokoval podruhé v utkání 2:2! Ovšem v 68′ po spolupráci dvou mladíků Vrbaty s Fialou, druhý jmenovaný trochu se štěstím poslal naše hráče opět do vedení 2:3! O minutu později poslal Procházka J. přesný centr na hlavu Topinky, ale ten z pěti metrů přestřelil!  V 78′ se po individuální akci prosadil Polášek R. a střelou k tyči zvýšil skore na 2:4! v 82′ přihrál Procházka J. Poláškovi R, ale ten z 11 metrů mířil vysoko nad! Poslední slovo v utkání tak měl netradiční střelec Křováček, který upravil na konečných 2:5! Tímto utkáním, které však mělo skončit mnohem jednoznačnějším výsledkem, tak olešenští zakončili povedené soustředění v nedalekém Liblíně. Nyní se již budou připravovat výhradně v domácím prostředí.

Sestava FC: Valdhans – Ivančík, Polášek R, Bučák, Křováček – Vrbata, Helebrant, Procházka J, ,Přibík (Hlavsa) – Polášek M. (Fiala), Topinka  (Kollmann)