Vysoká porážka v Kněževsi

FK KNĚŽEVES – FC PÁSOVÁ OCEL OLEŠNÁ 6:1 , (3:0)
branky: Plaček 3, Komžík, Kollár p.k, Čihař – Vrbata

Ve druhém kole okresního přeboru zajížděli olešenští hráči do nedaleké Kněževsi k soupeři, kterého dokázali v posledním utkání porazit 5:1. Tentokrát však byla realita úplně opačná. Již v 1′ využil ledabylé rozehrávky hostujících obránců matador Plaček, jednoduše získal míč a sám proti Procházkovi nezaváhal 1:0! Začátek pro hosty jak z hororu. V 5′ mohli hosté vyrovnat kdy po akci Procházky J.-Vodrážka prostřelil z úhlu brankáře domácích Vršeckého, ale na balon kutálející se před zcela prázdnou brankou nikdo z hostů nereagoval… Ve 21′ udeřilo opět na druhé straně po golu Komžíka 2:0! Ve 23′ mohl snížit po rohu Helebrant, ale jeho hlavička z ideální pozice mířila přesně do náručí Vršeckého! Ihned z protiútoku využili domácí postavení mimo hry, naštěstí jejich zakončení šlo těsně mimo brankovou konstrukci. Ta samá situace se opakovala o dvě minuty později! V těchto chvílích obrana hostů nevěděla kam dřív skočit a i další hlavička domácích skončila těsně nad břevnem! Ve 34′ ještě hosty od pohromy zachránil bravurním zákrokem Procházka, ale ve 38′ již kapituloval z pokutového kopu , který proměnil Kollár 3:0! V závěru poločasu se však mohli dostat do zápasu opět i hosté, ale to by museli jednu ze dvou tutovek proměnit.. Ve 39′ Bučák vysunul Procházku jenž se řítil sám na brankáře, jenž však jeho pokus o přehození konečky rukou ztlumil a míč se nakonec do brány nedokutálel! No a ve 41! po centru Helebranta hlavičkoval Vodrážka T. ze 2 metrů opět přímo do domácího golmana!
Druhý poločas začal střídáním Holíka za zraněného Černého . Dobrý vstup hostů do druhého poločasu korunoval po vysunutí od Bučáka únikem zakončeným lobem přes Vršeckého, jenž dohrál souboj nepříjemným zákrokem na skorujícího Vrbatu 3:1! V 52′ však mohl být rozdíl opět třígolový, když Plaček hlavou orazítkoval tyč! V 55′ Ivančík vyrobil svou druhou penaltu v zápase ovšem tu nadvakrát zneškodnil fantastickými zákroky Procházka! V65′ musel pro zranění po nevybíravém zákroku střídat další hráč hostů Helebrant.. v téže minutě mohl dokonce na rozdíl jediné branky snížit Holík, ale v rohu velkého vápna nastřelil pouze vyběhnuvšího Vršeckého. Definitivní zlom v utkání přišel v 72′, když si svou jedinou slabší chvilku vybral hostující golman a špatnou rozehrávkou namazal Čihařovi na čtvrtý gol domácích 4:1! V 76′ však již Procházka opět podržel hosty skvěle zlikvidovaným nájezdem Plačka! V 83′ využili domácí nepozornosti hostů při standartní situaci, kterou rychle rozehráli a osamocený Plaček přidal svůj druhý gol 5:1! Definitivní podobu výsledku dal po trestném kopu Vrábíka hlavou Plaček jenž tak zkompletoval svůj hattrick 6:1!
Domácí tak vyhráli naprosto zaslouženě a jejich vítězství mohlo být i daleko vyšší. Na druhou stranu, hosté jim utkání značně ulehčili když jim v podstatě všechny goly darovali jak na zlatém podnose…defenzivní hra tentokrát naprosto selhala a domácí si chvílemi dělali ve vápně co chtěli. Hostující tým prochází složitým obdobím, kdy řada zkušených hráčů z věkových a zdravotních důvodů bud úplně ukončila kariéru nebo ji výrazně omezila a musí bojovat s kádrem, který je k dispozici. Bohužel i přes enormní snahu o posílení kádru se z důvodu situace absence kvalitních hráčů na trhu toto nepodařilo. Každopádně každý zápas se hraje od stavu 0:0 a minulý zápas v Pustovětech, kde jsme prohráli jen díky chybnému rozhodnutí pomezního rozhodčího, ukázal, že na konečné soudy je ještě příliš brzo i když jsme si vědomi, že nás čeká zřejmě nejtěžší sezona v historii, ale i to fotbal přináší.

sestava hostů: Procházka – Hlavsa, Ivančík, Helebrant (Zadnevulytsia), Bučák – Přibík, Černý (Holík), Procházka J,Vrbata – Vodrážka T., Těšínský