Vysoká výhra nad Mutějovicemi

FC Po Olešná – FK Mutějovice 5:1(2:0) Branky:24´,58´a 75´R.Polášek,34´M.Polášek,60´Helebrant-71´L.Roubík

K dalšímu utkání OP zavítal na Olešnou celek Mutějovic.Úvod zápasu patřil spíše hostům,kteří sice měli častěji míč na kopačkách,ale nedokázali si vytvořit žádnou šanci.Ve 12´se po nezaviněném střetu zranil hostům Koláček a musel být vysřídán.První větší vzrušení tak přinesla až 18´,kdy se k trestnému kopu postavil T.Vodrážka.Jeho střela však skončila 2 metry mimo branku.Gólový účet utkání tak načal ve 24´R.Polášek,který si mezi stopery naběhl na Helebrantovu hlavičku,udělal kličku gólmanovi a poté uklidil míč do prázdné branky-1:0.Radost ještě neodezněla a hosté mohli srovnat.Proti dobře mířené střele k levé tyči však výborně zasáhl Fiedler a vytěsnil míč na roh.Ve 34´hledal stříleným centrem T.Vodrážka někoho ze spoluhráčů,k míči se jako první dostal M.Polášek a krásným lobem jej poslal mimo dosah Aksamita-2:0.V závěru poločasu se při skluzu zranil hostující Křikava a protože hosté již neměli nikoho na střídání,dohrávali v deseti.

Do druhé půle nastoupili hosté dokonce jen v devíti,když v kabině zůstal zraněný Rosa.Úvod patřil jednoznačně našemu celku.Ve 47´se vyznamenal hostující gólman,když vyrazil střelu R.Poláška.Ve 48´vysunul do uličky R.Polášek Majbu,jehož únik zhatil nesmyslně zvednutým praporkem pomezní rozhodčí.V 51´napřáhl za hranicí šestnáctky T.Vodrážka,gólman jeho tvrdou střelu vyrazil a dobíhající R.Polášek volil místo střely kličku ležícímu brankáři.Míč mu ovšem uskočil…Přesto to byl náš kanonýr,který v 58´navýšil skóre.T.Vodrážka byl faulován těsně za hranicí velkého vápna a R.Polášek z trestného kopu trefil přesně k pravé tyči-3:0.No a po hodině hry bylo ještě veseleji.R.Polášek vysunul Helebranta,který se protáhl mezi stopery a pohotově poslal míč k pravé tyči-4:0.Oslabení hosté se i nadále sympaticky snažili o útočnou hru,ale naše obrana si počínala velmi dobře.V 67´poslal další trestný kop R.Polášek těsně nad branku.V 70´předvedli krásnou kombinaci na pravé straně mladíci Kohler se Sládkem,míč se dostal k Helebrantovi a jeho střela skončila těsně vedle branky.O minutu později se dočkali čestného úspěchu i hosté,když Roubík proměnil pokutový kop,který zcela nesmyslně hlavní rozhodčí odpískal-4:1.V 75´hostující obránci nedovoleně atakovali Helebranta a nařízenou penaltu s přehledem proměnil R.Polášek,čímž dokonal svůj druhý jarní hattrick-5:1.V 82´Našel přesným centrem T.Vodrážka nabíhajícího R.Poláška,jeho hlavička poslala míč těsně vedle pravé tyče.Skóre se nezměnilo ani po hlavičce Kříže v 88´,neboť obránci stihli míč na brankové čáře odkopnout do bezpečí…..

Hodnocení:Získali jsme zaslouženě 3 body,ale nebylo to vůbec jednoduché.První půli jsme sice vyhráli o dvě branky,ale hra nebyla vůbec podle našich představ.Druhou půli jsme měli usnadněnou tím,že hosté byli o dva hráče oslabeni.Mutějovičtí zápas nezabalili a bojovali až do konce.Za způsob,jakým zápas dohráli si získali mé sympatie a přeji jejich hráčům brzké uzdravení.

Sestava FC : Fiedler-Karas(70´Sládek),M.Vodrážka,Pakši(63´Kohler),T.Procházka(75´Kříž)-Majba,R.Polášek,Hlavsa,Helebrant-T.Vodrážka,M.Polášek

Rozhodčí:Polívka

ŽK:Karas – Grill