Vysoká výhra v derby

FC Pásová ocel OLEŠNÁ- FK Kněževes 5:1 (2:0)

Branky: 3 T. Vodrážka, 1. R. Polášek a Vávra- Plaček

V dalším kole nejvyšší okresní soutěže se odehrálo na olešenském pažitu derby mezi domácími oceláři a fotbalisty Kněževse. A byli to hráči hostí kdo mohl otevřít skore, když ve 2′ Plaček využil chybu v obraně domácích, naštěstí jeho pokus mířil přímo na Fiedlera! Domácí čekali na první šanci až do 14′, když Bučák našel přesným centrem Vodrážku, ale jeho tutovku skvělým zákrokem zlikvidoval Lenner! Ve 20′ mohli domácí opět udeřit, ale Bučákovo zakončení opět reflexivně nohou excelentně zlikvidoval hostující golman! O minutu později zatáhl míč až do vápna rychlonohý Vrbata a hostům nezbývalo než jeho samostatný únik zastavit nedovoleným zákrokem – penalta! K té se postavil Vodrážka a bezpečně dostal domácí do zaslouženého vedení 1:0! Ve 28′ našel přesným centrem Procházka Poláška M., ale ten v ideální pozici hlavičkoval vedle hostující svatyně! Ve 31′ se po dlouhé pauze prezentovali útočnou akcí i hosté, ale Plačkovo pohotové zakončení šlo hodně vysoko nad Fiedlerovu bránu.Ve 36′ vysunul Procházka Hlavsu, ale ten samostatný únik nezvládl. Ovšem domácí to nemuselo tolik mrzet, protože minutu před koncem se vydal z pozice stopera do akce Polášek R, před vápnem si narazil s Vávrou a chladnokrevným způsobem poslal domácí do šaten s dvoubrankovým rozdílem 2:0!

I ve druhém poločase diktovali tempo dobře kombinující domácí a hned ve 48′ po další povedené akci šli tři domácí borci na jednoho obránce ovšem Vodrážkovu přihrávku před prázdnou bránu Polášek M. netrefil! V 54′ se však skore opět měnilo – po autovém vhazování Křivánka se dostal míč k Hlavsovi, ten ukázkově předložil míč Vodrážkovi a ten nechytatelně zvýšil z 15 metrů na rozdíl tří branek 3:0! V 61′ musel po tvrdé střele hostí předvést své umění i Fiedler!

V 64′ zastavil situaci, kdy šli tři domácí hráči sami na brankáře již po několikáté velmi podezřele hostující laik na pomezí… a vlastně udržel tím pro hosty naději na úspěch, protože o minutu později využil chyby domácích v rozehrávce matador Honza Plaček  a dostal tak hosty opět do hry 3:1! V 72′ však bylo v podstatě rozhodnuto, když Vávra dostal ideální přihrávku do běhu od Procházky, udělal kličku golmanovi a filigránsky s pomocí břevna dal svůj první gol v olešenském dresu 4:1! V 76′ po podobné akci kdy pro změnu  Hlavsa vysunul Vodrážku, jenž zkompletoval již svůj druhý hattrick v této sezoně a stanovil tak konečné skore 5:1! Domácí si tak připsali naprosto po zásluze tři body do tabulky.

diváků:70

sestava domácích: Fiedler – Polášek R, Křivánek, Laki, Vrbata – Procházka J, Vodrážka T. (Topinka), Hlavsa (Zdnevulitsya), Bučák (Helebrant), -Polášek M. (Přibík), Vávra