Zbytečná porážka v Lužné

Sparta Lužná – FC Po Olešná 4:2(2:1)

Branky:24´,39´ a 47´(p) Pokorný,65´(p) Šnajdr – 25´R.Polášek,68´M.Polášek

K předposlednímu venkovnímu zápasu podzimu zamířil náš celek do nedaleké Lužné bojovat o potvrzení 3.místa v tabulce.Utkání jsme začali sice aktivněji,drželi míč na kopačkách,ale první větší práci měl Fiedler,který v 8´a 9´musel dvakrát likvidovat povedené střely domácích.Naopak střelecké pokusy našeho celku neměly potřebné parametry.Ve 24´utekl po levé straně rychlonohý Vejvoda,centrem našel nabíhajícího Pokorného a ten hlavou přehodil z úhlu Fiedlera-1:0.Radost domácích ještě neutichla,když se k odraženému míči v jejich šestnáctce dostal R.Polášek a byť si Duda na balon sáhl,skončil u levé tyče-1:1.Ve 27´musel domácí gólman vyrážet na roh střelu T.Vodrážky a stejně si vedl o minutu opozději na druhé straně Fiedler po střele červenočerných.Ve 36´narazil M.Polášek Karasovi a ten technickou střelou ze 20 metrů těsně přestřelil domácí branku.To domácí Pokorný mířil ve 39´přesněji.Po hrubé chybě T.Vodrážky unikla čtveřice luženských do brejku a byť Hlavsa s M.Vodrážkou první dvě střely zblokovali,tak dobíhající Pokorný neměl s dorážkou problém a poslal míč přesně pod břevno Fiedlerovi branky-2:1….

Druhý poločas začali výkopem domácí hráči.Dlouhým nákopem do naší ještě nezformované defenzívy si vybojovali rohový kop,po kterém se na malém vápně strhl souboj o míč,který přerušil až hvizd sudího Brdy.K překvapení většiny hráčů se pískala penalta.Tu Pokorný s přehledem proměnil-3:1.V 51´měli domácí velikou šanci náskok navýšit,ale Fiedler předvedl výborný zákrok.Čas pomalu plynul a domácí s přehledem hlídali získané vedení.A v 65´je po další hrubici,tentokrát Karase,dokonce navýšili.To domácí Vejvoda obral o míč váhajícího Karase,vnikl do vápna a náš hráč je hrubě fauloval.Následovala ŽK a další penalta pro domácí.Tu tentokráte proměnil bezpečně Šnajdr-4:1.Až za tohoto stavu se náš tým dostal více do zápasu.Přitlačili jsme domácí na jejich polovinu a v 68´M.Poláškem dokázali snížit,když náš štírek zakončil brejk do nevídaně otevřené obrany domácích-4:2.Závěrečných 20.minut jsme sice drželi míč na svých kopačkách,ale krom dvou hodně nadějných volných přímých kopů na hranici šestnáctky jsme si nevypracovali přes výborně a obětavě bránící domácí hráče žádnou vyloženou šanci.A jelikož domácí nevyužili žádný ze svých protiútoků,utkání skončilo naší porážkou 2:4.

Hodnocení : Z prohry v Lužné jsem zklamán.A to hlavně z důvodu,jakým k ní došlo.Bohužel jsme vůbec nehráli kolektivně,většina hráčů hledala chyby u spoluhráčů,u rozhodčího a nevím kde ještě.A jenom fotbalovostí to taky nepůjde.Domácí nás předčili v bojovnosti,v důrazu při zakončení,měli větší hlad po úspěchu.Nezbývá než domácím pogratulovat k vítězství.

Sestava:Fiedler-Ivančík(66´T.Pavlíček),Hlavsa,M.Vodrážka,Helebrant(49´Kandler)-Karas(72´Jiránek),R.Polášek,Majba,J.Procházka-M.Polášek,T.Vodrážka

Rozhodčí:Brda-Tichý,Sedláček

ŽK:Staněk,Pokorný-Karas,J.Procházka