Zcela zasloužená výhra nad Jesenicí

FC Po Olešná – FC Jesenice 1:0(1:0) Branka : 39´Karas

Ve druhém kole OP bylo naším cílem proti silnému soupeři napravit zaváhání z utkání v Kroučové a připsat si do tabulky první body.V úvodu utkání byli sice hosté opticky častěji na míči,ale šance přicházeli na druhé straně hřiště.V 6´nikým neatakovaný Helebrant střílel z hranice šestnáctky,ovšem mířil jen do středu branky.To o minutku později vysunul J.Procházka T.Vodrážku a ten v první velké šanci mířil těsně vedle levé tyče.Hosté prověřili v 10´ Fiedlera tečovanou střelou z úhlu.Po čtvrthodince hry musel vytáhnout první výborný zákrok hostující Řehoř,když vyrážel na roh střelu T.Vodrážky.Stejný hráč pokoušel střelecké štěstí ve 23´,ale jeho dělovka z voleje skončila nad brankou.Ve 30´minul branku z trestného kopu R.Polášek.Běžela 32´,když R.Polášek přihrál ve vápně svému bratrovi Martinovi a jeho střelu do protipohybu gólman hostí skvěle vyrazil na roh.Neujala se ani střela Kandlera po přihrávce T.Vodrážky-opět výborně zasáhl Řehoř.Zasloužené vedení získal náš celek ve 39´,když si R.Polášek u brankové čáry poradil s nepříjemným Pfeiferem a přesným centrem našel na rohu malého vápna Karase,který placírkou poslal míč pod břevno – 1:0.Hosté se střelecky připomněli ve 44´,ale Pfeiferova hlavička z 10 metrů nebyla dost razantní a Fiedler ji z pod břevna vyrazil na roh.

Druhý poločas přinesl zvýšenou aktivitu hostům,ale výborně fungující defenzíva našeho celku nepřipouštěla žádné komplikace.Byl to naopak náš celek,který mohl několikrát navýšit skóre.V 55´poslal R.Polášek míč po špatném odkopu Řehoře z první ze 40 metrů směrem na opuštěnou branku,míč však skončil jen v ochranné síti.V 68´unikl obraně soupeře Majba,ale svůj střelecký pokus poslal těsně vedle pravé tyče.Hosté se dostávali jen ke střeleckým pokusům Brdy z trestných kopů.V 71´musel Fiedler likvidovat první z nich po teči ve zdi.Naštěstí míč udržel,protože dobíhající hráči Jesenic byli v nadějné pozici.V 78´došlo na půlící čáře k nepřehledné situaci mezi hostujícím pomezním a jedním z diváků.Sudí Švácha situaci neviděl a tak se utkání po čtvrthodinovém dohadování a snaze hostujícího celku o ukončení pro údajnou inzultaci AR2 dohrálo.V 88´střílel ze 30 metrů opět Brda a trefil horní část břevna naší branky.V 90´běžel sám na gólmana P.Telvák,ale v rozhodujícím okamžiku podklouzl a nastřelil jen vyběhnuvšího gólmana.V 95´unikl obraně hostů T.Vodrážka,jenže místo přihrávky před prázdnou branku Telvákovi,zkusil zakončit sám a trefil jen nohy gólmana.Hosté se ze všech sil snažili o vyrovnání,ale výsledkem byla jen střela z úhlu ve 101´,která proletěla celým malým vápnem podél naší branky.V poslední minutě nastaveného času,v době kdy na hřišti ležel jeden z jesenických hráčů,zakopl náš celek míč do autu.Ovšem Brda místo aby jej vrátil,tak ho poslal směrem na naši branku.Naštěstí byl Fiedler pozorný míč skluzem stihl vykopnout na rohový kop….. Poté sudí Švácha utkání ukončil.Náš tým se tak mohl radovat ze zcela zaslouženého vítězství.

Hodnocení : Moc jsme chtěli v dnešním zápase odčinit porážku z Kroučové.První poločas jsme odehráli velmi dobře,bohužel do kabin se šlo jen za našeho nejtěsnějšího vedení.Ve druhé půli hosté přidali,byli aktivnější,ale tutové šance jsme měli i nadále hlavně my.Bohužel koncovka se nám nedařila.Jeseničtí hrozili jen nebezpečnými střelami Brdy z trestných kopů.Myslím,že za skvěle odvedenou defenzivní práci a bojovný výkon jsme si vítězství zasloužili.O situaci ze 78´se vyjádřit nemohu,sledoval jsem dění u naší branky,takže vím jen různé informace z doslechu.

Sestava FC : Fiedler – Karas,Hlavsa,M.Vodrážka,Helebrant – J.Procházka,Majba,R.Polášek,Kandler(58´P.Telvák) – M.Polášek,T.Vodrážka

Rozhodčí:Švácha

ŽK:Hlavsa,P.Telvák – Brda,Kotek,Mutínský